Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ostrołęka kupuje następne autobusy elektryczne

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-11-21 12:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrołęka kupuje następne autobusy elektryczne
fot. MZK Ostrołęka
Urząd miasta w Ostrołęce rozpisał przetarg na pięć autobusów elektrycznych. To już kolejne pojazdy z takim napędem w tym mieście. Trzy lata temu rozpisano tam jeden z pierwszych w Polsce przetargów na elektrobusy.

Przedmiotem zamówienia jest pięć autobusów elektrycznych. W ogłoszeniu nie wyszczególniono cech zamawianych pojazdów, a miasto jeszcze nie opublikowało ich specyfikacji. Dwa elektrobusy zamówione w 2014 r. były pojazdami klasy MIDI.

Urzędnicy w Ostrołęce żądają natomiast dość sporego doświadczenia i gwarancji, jak na wielkość zamówienia. Oferenci muszą być ubezpieczeni od odpowiedzialności związanej z działaniami, które obejmuje zamówienie na sumę co najmniej 10 mln zł. Dodatkowo muszą się legitymować przeprowadzeniem co najmniej trzech dostaw nowych autobusów elektrycznych, w przeciągu ostatnich trzech lat. Zamawiający nie precyzuje jakiej wielkości miałyby być te dostawy.

Na oferty czekają w Ostrołęce do 29 grudnia. Zakupy są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, rozdzielanych w ramach RPO dla województwa mazowieckiego, których celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza.

Ostrołęka przez ostatnie kilka lat solidnie odmłodziła swój tabor, składający się z ok. 30 autobusów. Poza dziesięcioma solarisami kupionymi w 2000 r., wszystkie pozostałe pojazdy mają 10 lat lub mniej. Wszystkie są też niskopodłogowe.

W dodatku od początku listopada w mieście wprowadzono, zapowiadaną wcześniej, bezpłatna komunikację autobusową, która dotyczy wszystkich korzystających z transportu publicznego. Mazowieckie miasto, liczące ok. 50 tys. mieszkańców, jest jednym z większych w Polsce, które zdecydowało się na takie rozwiązanie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrołęka planuje darmową komunikację jeszcze w tym roku

Komunikacja

Ostrołęka planuje darmową komunikację jeszcze w tym roku

Jakub Dybalski 09 października 2017

Dwa elektryczne solarisy w Ostrołęce

Komunikacja

Dwa elektryczne solarisy w Ostrołęce

Jakub Dybalski 05 maja 2015

Ostrołęka kupiła dwa elektryki od Solarisa

Komunikacja

Ostrołęka kupiła dwa elektryki od Solarisa

Solaris 08 września 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5