Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ostrołęka kupuje krótkie elektryki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-23 10:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostrołęka kupuje krótkie elektryki
fot. MZK Ostrołęka
Ostrołęka rozpisała przetarg na dostawy pięciu autobusów elektrycznych o długości ok. 9,5-10,5 m. Pojazdy mają być ładowane za pomocą wtyczki. Ich dostawy przewidziano przed końcem czerwca 2019 r.

Przedmiotem zamówienia jest pięć nowych w pełni niskopodłogowych autobusów z napędem elektrycznym, wyprodukowanych w 2018 lub 2019 r. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 9,5-10,5 m, mieszczących min. 60 podróżnych, w tym co najmniej 23 na miejscach siedzących. Pojazd ma posiadać drzwi w układzie 1-2-0. Wejście powinno znaleźć się na wysokości nie wyższej niż 330 mm.

Część pasażerska ma być ogrzewana, zapewniony ma być system wentylacji z oknami przesuwnymi, nie ma natomiast mowy o klimatyzacji. Przewidziano urządzenie podgrzewające typu mokrego, zasilane olejem napędowym lub mieszaniną oleju napędowego i biopaliw. Wyposażenie obejmuje także wyświetlacze zewnętrzne LED, wyświetlacze wewnętrzne LCD, system zliczania pasażerów, Wi-Fi, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, monitory reklamowe.

Wymagany jest silnik z tyłu pojazdu o mocy min. 120 kW. Pojazd ma być wyposażony w baterie o pojemności min. 170 kWh z żywotnością określoną na co najmniej 5 lat przy spadku pojemności nie większej niż 20%. Przewidziano ładowanie plug-in (wtyczka), a ładowarka o mocy min. 30 kW ma być zabudowana w pojeździe.

Termin składania ofert mija 29 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej trzy autobusy elektryczne. O wyborze zadecydują cena (60%), parametry techniczne w rozbiciu na rodzaj napędu, zużycie energii, przedni zderzak oraz gwarancja na baterie trakcyjne przy spadku pojemności do nie mniej niż 80% (30%), a także rok produkcji (10%).

Dostawy mają zostać zrealizowane do 28 czerwca 2019 r. Ostrołęka próbowała kupić elektryki już w zeszłym roku, w postępowaniu nie wystartował jednak żaden producent.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrołęka kupuje pięć autobusów MIDI

Komunikacja

Ostrołęka kupuje pięć autobusów MIDI

Jakub Dybalski 16 lipca 2018

Ostrołęka bez ofert także na autobusy spalinowe

Komunikacja

Ostrołęka bez ofert także na autobusy spalinowe

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2018

Ostrołęka kupuje nie tylko elektryki

Komunikacja

Ostrołęka kupuje nie tylko elektryki

Jakub Dybalski 04 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5