Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Ostatni odcinek II linii. Metro spokojnie czeka na KIO

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-06-27 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ostatni odcinek II linii. Metro spokojnie czeka na KIO
Wizualizacja wejścia na stację C1 Połczyńska w zwycięskiej koncepcji
Od wyników konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną ostatniego odcinka II linii metra odwołała się firma ILF, zarzucając konkurencyjnej pracy braki. Metro jest jednak spokojnie, jeżeli chodzi o swój wybór. – Sąd konkursowy potwierdził kompletność złożonych prac konkursowych oraz zgodność z wymaganiami określonymi w regulaminie – podkreśla Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego. Spółka czeka teraz na wyznaczenie terminu posiedzenia Krajowej Izby Odwoławczej.

W pierwszej połowie czerwca Metro Warszawskie rozstrzygnęło konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej dla tego etapu rozbudowy II linii metra, w skład którego wchodzą niemal 4 km podwójnego tunelu i trzy stacje, a także zaplecze na Morach. Jako zwycięską uznano pracę konsorcjum Metroprojekt i AMC Chołdzyński.

Jak pisaliśmy, firma ILF – jedyny konkurent zwycięskiego konsorcjum – kontestuje ten wynik. Podmiot ten, zgodnie z przysługującym prawem, odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. W 40-stronicowym odwołaniu wylicza braki i niespełnianie warunków konkursu w pracy konkurenta, zarzucając mu ponadto złamanie zasady anonimowości, podważa też wybór sądu konkursowego. ILF domaga się wykluczenia oferty konsorcjum Metroprojekt i AMC Chołdzyński bądź pominięcia w ocenie, ewentualnie unieważnienia konkursu.

Metro Warszawskie nie zgadza się z podstawowymi zarzutami firmy ILF. – Sąd konkursowy potwierdził kompletność złożonych prac konkursowych oraz zgodność z wymaganiami określonymi w regulaminie konkursu. Najwyższą ilość punktów uzyskała praca złożona przez Konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt” – podkreśla Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

– Wszelkie zastrzeżenia oraz zarzuty w stosunku do zwycięskiej pracy skierowane przez ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o. zostaną rozpatrzone przez Krajową Izbę Odwoławczą w trybie przewidzianym przez ustawę Prawo zamówień publicznych – podkreśla Bartoń. Strony czekają teraz na wyznaczenie terminu posiedzenia KIO. Arbitrzy powinni zająć się sprawą najpóźniej na początku lipca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostatni odcinek  metra. Mocne zarzuty ILF-u wobec wyniku konkursu

Prawo & Finanse

Ostatni odcinek metra. Mocne zarzuty ILF-u wobec wyniku konkursu

Witold Urbanowicz 23 czerwca 2017

Metro: Tak mogły wyglądać stacje ostatniego odcinka II linii

Przestrzeń

Metro: Tak mogły wyglądać stacje ostatniego odcinka II linii

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5