Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Oslo reaguje na falę wypadków na hulajnogach. Będą ograniczenia

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-07-29 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Daily Mail

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Oslo reaguje na falę wypadków na hulajnogach. Będą ograniczenia
fot. Grendelkhan, lic. CC A-SA 4.0 International
W związku z rosnącą falą wypadków na hulajnogach elektrycznych, władze Oslo zdecydowały się na konkretne regulacje. Nowe przepisy zredukują ilość dostępnych w mieście hulajnóg, a także wprowadzą całkowity zakaz ich używania pomiędzy 23:00, a 5:00 rano. Zmiany wejdą w życie od września tego roku.

Od początku tego roku w stolicy Norwegii zanotowano już 856 wypadków, w których uczestniczyły osoby poruszające się na hulajnogach. Rok wcześniej wskaźnik wypadków zatrzymał się na liczbie 1331. Widać wyraźnie, że jeśli tegoroczny trend nie ulegnie zmianie, będzie to rekordowy rok jeśli chodzi o osoby, które doznały urazu z powodu jazdy na hulajnodze.

Jednocześnie jak wskazują statystyki przywołane przez Daily Mail, 57 procent zdarzeń miało miejsce właśnie pomiędzy 23, a 5 rano, kiedy to większość użytkowników wraca z wieczornych imprez. Dodatkowo około 50% poszkodowanych było pod wpływem alkoholu.
Oslo jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę hulajnóg na 10000 mieszkańców. Wskaźnik ten wynosi 200, podczas gdy w Sztokholmie ma wartość 125, a w Berlinie poniżej 50.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym w stolicy Norwegii, aż 68% respondentów opowiedziało się za zakazaniem używania hulajnóg na chodnikach. Średnia dla takiego pomysłu w skali całego kraju wynosi natomiast 52%. Poza zakazem używania między 23, a 5 rano, miasto chce też ograniczyć całkowitą liczbę dostępnych hulajnóg. Aktualnie ta liczba wynosi ponad 20000 sztuk, a ma zostać zmniejszona do 8000. Każda firma oferująca wynajem, będzie miała równy dostęp do rynku i ilości hulajnóg, które może posiadać. Miasto ma także zostać podzielone na 4 strefy, z określoną ilość środków poruszania się w każdej z nich.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5