Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Opolskie autobusy z dofinansowaniem

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-12-20 16:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Opolskie autobusy z dofinansowaniem
Opolefot. Kaww, domena publiczna Wikimedia commons
Nowoczesne autobusy, system dynamicznej informacji pasażerskiej, ITS, modernizacja zaplecza technicznego. To składowe projektu zmierzającego do zwiększenia mobilności w Opolu i dążenia do poprawy jakości powietrza. Na te zadania miasto otrzymało właśnie, z końcem roku, unijne dofinansowanie.

– To ostatnie w tym roku spotkanie, na którym będziemy w sposób uroczysty podpisywać kolejne umowy o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Domyka to pewien okres bardzo intensywnej pracy w Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – powiedział Przemysław Gorgol, dyrektor CUPT. Podziękowania skierowane zostały także w stronę beneficjentów i ich zaangażowania. – To także zwieńczenie ich zaangażowania w proces przygotowania dokumentacji do oceny, który mamy nadzieję, że będzie się przeradzał w tej chwili proces podpisywania kolejnych kontraktów z wykonawcami, tak abyśmy mogli uruchamiać coraz większe strumienie pieniędzy unijnych, które otrzymaliśmy na rozwój polskiej infrastruktury – podkreślał.

Nowe autobusy, tablice, kasowniki…

Opole w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko poprawi działanie komunikacji miejskiej na obszarze całej aglomeracji. 69 mln zł dofinansowania unijnego (wartość projektu – ponad 114 mln zł) miasto zainwestuje m.in. w zakup 61 niskoemisyjnych autobusów i przebudowę zaplecza technicznego służącego do obsługi taboru.

Sieć transportu miejskiego zyska system i urządzenia służące elektronicznej obsłudze pasażerów, system zakupu biletów komunikacji miejskiej, kasowniki do autobusów, terminale sprzedażowe, sklep internetowy, a także podsystem kontroli biletów i oprogramowanie do optymalizacji rozkładów jazdy. Zaplanowany jest montaż 40 tablic dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z systemem informacji pasażerskiej.

Duże wyzwanie w zabieganiu o czyste powietrze

– Umowa jest bardzo ważna dla naszego samorządu. Stawiamy na transport zbiorowy. Stawiamy na dbanie o czyste powietrze. To jedno z większych wyzwań w tej chwili w Polsce. Stąd też nasze działania idą właśnie w tym kierunku, aby wzmocnić transport zbiorowy, który w Opolu jest oparty na komunikacji autobusowej – ocenił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

20 grudnia w Centrum Unijnych Projektów Transportowych odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu „Czysta komunikacja publiczna – zwiększenie mobilności Aglomeracji Opolskiej oraz modernizacja infrastruktury towarzyszącej transportowi publicznemu, etap I”.

– Działania te mają podnieść jakość podróżowania transportem autobusowym po mieście – podkreślił prezydent. – Myślę, że jak spojrzymy na to, co się dzieje w Opolu, w ramach działań podejmowanych przez miasto w zabieganiu o czyste powietrze, to jest to jeden z ważniejszych punktów, jaki będzie miał w najbliższych latach miejsce. To dla nas bardzo ważna umowa i duże wyzwanie – podsumował Wiśniewski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje w Krakowie i Warszawie z dofinansowaniem unijnym

Komunikacja

Tramwaje w Krakowie i Warszawie z dofinansowaniem unijnym

Witold Urbanowicz 06 grudnia 2016

Olsztyn szykuje inwestycje. Tramwaj przez Piłsudskiego i alejowa Partyzantów

Przestrzeń

Olsztyn szykuje inwestycje. Tramwaj przez Piłsudskiego i alejowa Partyzantów

Witold Urbanowicz 27 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5