Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Opole buduje węzły przesiadkowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-06-21 14:13
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Opole buduje węzły przesiadkowe
fot. Margoz, lic. GFDL
Śląskie miasto przygotowuje się do przetargu na budowę dwóch węzłów przesiadkowych, kładki pieszo–rowerowej nad Kanałem Ulgi oraz ciągu pieszo–rowerowego wzdłuż ul. Sołtysów. Przetarg ma zostać rozpisany za miesiąc, a całość ma być gotowa w przyszłym roku.

Na razie miasto opublikowało wstępne ogłoszenie informacyjne, by już dziś dać znać potencjalnym oferentom o swoim zamiarze i skrócić ewentualny czas oczekiwania na propozycje. Nie wiadomo więc ile konkretnie mają kosztować prace, znane są też tylko orientacyjne terminy.

Wiadomo jednak, że miasto chce rozpisać przetarg na prace, które będą współfinansowane z unijnych funduszy, a zamówienie będzie podzielone na cztery części.

Dwie pierwsze będą dotyczyć budowy węzłów przesiadkowych Opole Zachodnie oraz Opole Grotowice, przy czym większe prace są spodziewane w tym pierwszym przypadku, gdzie w praktyce zostanie przebudowany cały węzeł drogowy, stanowiska postojowe dla autobusów i busów, parkingi samochodowe i rowerowe, wiaty przystankowe, a także przebudowa oświetlenia ulic i parkingów.

Część trzecia ma dotyczyć budowy kładki pieszo–rowerowej nad Kanałem Ulgi w ciągu ul. Bolkowskiej. Chodzi o sam obiekt, ale też przebudowę sąsiedniej ulicy i kanalizacji deszczowej. W części czwartej oczekiwane są oferty na budowę ciągu pieszo–rowerowego na ulicy Sołtysów, przy czym w praktyce ulica zostanie przebudowana na całej szerokości, z poszerzeniem jezdni, remontem istniejącego chodnika i budową chodnika oraz trasy rowerowej po drugiej stronie.

Zamówienie jest częścią projektu dotyczącego budowy, rozbudowy i przebudowy infrastruktury niskoemisyjnego transportu publicznego w Opolu finansowanego ze środków RPO województwa opolskiego na lata 2014–20. Planowany termin ogłoszenia przetargu to 31 lipca.

To tylko jeden z kilku przetargów, w których Opole chce wykorzystać środki na niskoemisyjność transportu. Trwa właśnie postępowanie na zakup 28 nowych autobusów, w tym 15 przegubowych, dla tamtejszego MZK. Niedawno rozstrzygnięto też przetarg na przebudowę zajezdni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Przestrzeń

Warszawa: Pierwszy krok do węzła tramwajowego przy Modlińskiej

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2017

Września: Jest umowa na centrum przesiadkowe przy dworcu

Przestrzeń

Września: Jest umowa na centrum przesiadkowe przy dworcu

Witold Urbanowicz 02 czerwca 2017

Olsztyn: Pięć firm z ofertą budowy placu dworcowego

Przestrzeń

Olsztyn: Pięć firm z ofertą budowy placu dworcowego

Martyn Janduła 29 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5