Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Opoczno Południe. Będzie autobus transferowy

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2014-12-01 10:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Opoczno Południe. Będzie autobus transferowy
fot. Kasper FiszerOpoczno
Za dwa tygodnie otwarty zostanie nowy przystanek Opoczno Południe. Wraz z udostępnieniem technicznej stacji podróżnym ma ruszyć połączenie autobusowe ze stacją Opoczno na linii do Tomaszowa Mazowieckiego. Przewozy Regionalne liczą, że będzie to kolejny krok zwiększający liczbę podróżnych na reaktywowanej trasie.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy otwarty ma zostać przystanek Opoczno Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. Jak zapewniał nas w listopadzie Maciej Dutkiewicz z wydziału prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, prace przebiegają terminowo i 14 grudnia techniczna dotychczas stacja obsłuży pierwszych podróżnych. – Powstał już peron o długości 300 metrów. Będzie on wyposażony w niezbędne udogodnienia dla podróżnych. Przy stacji będzie funkcjonował parking na 30 aut – powiedział.

Połączenie ze „starym” dworcem i z PKS

Choć wciąż nie znamy szczegółowej organizacji ruchu, wiemy już, że dla podróżnych, którzy nie są zmotoryzowani albo chcieliby w Opocznie przesiąść się na pociąg w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i Koluszek, uruchomiony zostanie autobus transferowy umożliwiający dojazd do stacji Opoczno. Bezpośrednio przy „starym” opoczyńskim dworcu znajduje się też dworzec PKS.

Nowa pętla za miejskie pieniądze

Do obsługi połączenia przesiadkowego wybudowana została nowa pętla autobusowa przy stacji na Centralnej Magistrali Kolejowej. W odróżnieniu od części kolejowej finansowanej przez PLK, koszt tej inwestycji pokryło miasto. W ramach miejskiej części zbudowany został także wspomniany przez Dutkiewicza parking. Kontrakt objął też dojścia na peron kolejowy i niezbędne pochylnie dla wózków. Koszt całego zadania wyniósł nieco ponad 1,2 mln zł, a wykonawcą robót zostało opoczyńskie przedsiębiorstwo Dromed. Pętla będzie oświetlona lampami LED i objęta monitoringiem (to koszt kolejnych 100 tys. zł).

PR: to zwiększy liczbę pasażerów

– Myślimy, że skomunikowanie stacji Opoczno z przystankiem Opoczno Południe za pomocą komunikacji autobusowej jest kolejnym elementem podnoszącym atrakcyjność przejazdów naszymi pociągami do i z Opoczna – komentuje Anna Piotrowska, rzecznik łódzkiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Spółka liczy, że przesiadki pozwolą jej poprawić i tak szybko rosnące wyniki przewozowe na reaktywowanej przed dwoma laty trasie Tomaszów – Opoczno. – Po wznowieniu przewozów woziliśmy tam 500 osób miesięcznie, w czerwcu tego roku osiągnęliśmy już wartość 4,5 tysiąca pasażerów – mówiła w październiku podczas Kongresu Kolejowego Elżbieta Nowak, dyrektor łódzkiego oddziału PR.

Przystanek obsłuży region

Jeśli rozkład jazdy autobusu zostanie dobrze zgrany z godzinami kursów kolejowych, przystanek może zacząć pełnić niebagatelną rolę dla komunikacji w skali regionu. Przy czasie przejazdu z Łodzi do Opoczna około 1,5 godziny, nawet około półgodzinnym transferze i dojeździe do Krakowa w kolejne półtorej godziny czas przejazdu może stać się atrakcyjny nawet z perspektywy stolicy województwa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MAN: Nie warto oszczędzać na naprawach i częściach zamiennych

Prawo & Finanse

MAN: Nie warto oszczędzać na naprawach i częściach zamiennych

Paweł Rydzyński 18 listopada 2014

Starachowice: 40 mln euro na rozwój fabryki MAN-a

Komunikacja

Starachowice: 40 mln euro na rozwój fabryki MAN-a

Paweł Rydzyński 17 listopada 2014

Rozmowa z Solarisem. O przyczepach, Kongu i antypijackich stacyjkach

Prawo & Finanse

Rozmowa z Solarisem. O przyczepach, Kongu i antypijackich stacyjkach

Jakub Dybalski 06 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5