Partner serwisu
Komunikacja

Opoczno ma pierwsze elektrobusy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
13-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
12-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Opoczno

Podziel się ze znajomymi:

W dniu 2 kwietnia do siedziby MPK w Opocznie dotarły pierwsze dwa elektryczne autobusy w ramach realizacji projektu pn. „ZAKUP AUTOBUSÓW ELEKTRYCZNYCH DLA GMINY OPOCZNO” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Zielony transport publiczny”.

Ten znaczący krok jest elementem przedsięwzięcia, w ramach którego zakupiono łącznie 12 nowoczesnych autobusów elektrycznych. Inwestycja ta jest wyrazem zaangażowania Gminy Opoczno w rozwój ekologicznego oraz nowoczesnego transportu publicznego.

W ramach realizacji projektu Gmina Opoczno pozyskała 6 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych o długości około 12 metrów, mogących pomieścić co najmniej 70 pasażerów oraz 6 autobusów elektrycznych o długości około 9 metrów, oferujących minimum 55 miejsc. Autobusy te będą sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni trafiać do Opoczna. Ponadto, w ramach projektu zainstalowano stację transformatorową wraz z linią zasilającą oraz 6 dwustanowiskowych ładowarek o mocy 120 kW każda.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 36 698 071,00 zł, z czego pozyskana dotacja ze środków NFOŚiGW wynosi 27 969 498,00 zł, a pożyczka z NFOŚiGW stanowi 8 728 573,00 zł.

W ostatnim czasie spółka aktywnie przygotowywała swoją infrastrukturę do przyjęcia nowych pojazdów. Prace inwestycyjne obejmowały m.in. montaż ładowarek umożliwiających bezpieczne i efektywne ładowanie autobusów elektrycznych oraz finalizację budowy stacji CNG, pozwalającej na eksploatację autobusów napędzanych gazem ziemnym. Ponadto, na terenie zajezdni MPK położono nową nawierzchnię asfaltową, której wykonawcą jest spółka gminna PGK Opoczno.

Realizacja wyżej opisanych przedsięwzięć nie tylko wpłynie na poprawę jakości obsługi nowych pojazdów, ale także przyczyni się do estetycznej poprawy miejskich przestrzeni oraz podniesienia ogólnej jakości świadczonych usług przez MPK.

Oprócz autobusów elektrycznych, do miejskiego transportu trafi również 5 busów gazowych, co zostało umożliwione dzięki wsparciu ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach realizacji przez spółke zadania "Zakup pięciu busów zasilanych gazem CNG oraz kompletnego systemu tankowania CNG opartego o cztery bezolejowe kompresory”, którego celem jest stworzenie ekologicznej alternatywy dla tradycyjnych środków transportu. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie modernizując swój tabor, dąży do zrównoważonego i ekologicznego rozwiązania problemu transportu publicznego.

Priorytetem Gminy Opoczno jest ciągła poprawa jakości życia mieszkańców, a ekologiczna i przyjazna komunikacja miejska ma na to bezpośredni wpływ. Dzięki pozyskanym funduszom nasza Gmina wzbogaci się o 17 nowoczesnych i ekologicznych pojazdów, co w dużej mierze przyczyni się do poprawy jakości powietrza.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5