Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Olsztyński rower jednak na nowo

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-03-23 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyński rower jednak na nowo
fot. Fb Piotra Grzymowicza
Prozaiczny błąd był powodem unieważnienia postępowania na dostawę systemu roweru miejskiego dla Olsztyna. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w trybie przyspieszonym ponownie szuka wykonawcy. Nie ma to mieć wpływu na start Olsztyńskiego Roweru Miejskiego.

Miało być pozytywne rozstrzygnięcie przetargu, ale los potoczył się zupełnie inaczej. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że doszło do naruszenia ustawy prawa zamówień publicznych. Okazuje się, że nie doszło do publikacji sprostowania zmiany terminu składania ofert w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. Powód ten był więc wiążący, by postępowanie unieważnić.

– Nie będzie to miało wpływu na termin uruchomienia Olsztyńskiego Roweru Miejskiego – podkreśla Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT-u. Informuje przy tym, że uruchomiony został już nowy przetarg. – W przyszłym tygodniu nastąpi otwarcie ofert. Stacje rowerowe na terenie miasta chcemy uruchomić wcześniej niż to pierwotnie planowaliśmy, bo już na początku maja – przekazuje.

Zakres zamówienia nie uległ zmianom. W dalszym ciągu wykonawca ma dostarczyć rozwiązania informatyczne do obsługi systemu, stronę internetową i aplikację do wypożyczania rowerów. Jednośladów ma być minimum 200, zaś stacji postoju – 20. Zmienił się za to rozkład punktów. Oferent będzie mógł zaproponować większą liczbę rowerów – i tym samym – otrzymać więcej punktów w przetargu – ale tylko 10 proc. Punktowany będzie też termin uruchomienia systemu od momentu podpisania umowy (30 proc.). Cena wciąż będzie stanowić 60 proc. oceny. Składanie ofert trwa do 29 marca.

System ma funkcjonować 6 miesięcy. W unieważnionym postępowaniu wystartowała wyłącznie jedna firma. Jest to znane z ubiegłorocznej edycji konsorcjum firm Orange Polska i Roove. Telekom, jako lider, odpowiada za rozwiązania technologiczne systemu, zaś Roove dostarcza pojazdy. Olsztyn przygotował budżet w wysokości 1,25 mln zł. Oferent za podstawową część zamówienia chciał 996 tys. zł. Orange z Roove zadeklarowali 20-dniowy termin uruchomienia systemu oraz 10 dodatkowych rowerów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jeden chętny na rower miejski dla Olsztyna

Przestrzeń

Jeden chętny na rower miejski dla Olsztyna

Przemysław Farsewicz 15 marca 2019

Olsztyn ponownie stara się o rower miejski. Wypożyczenia przez OKM

Komunikacja

Olsztyn ponownie stara się o rower miejski. Wypożyczenia przez OKM

Przemysław Farsewicz 30 stycznia 2019

Olsztyn. Rekordzista roweru miejskiego przejechał prawie 900 km

Komunikacja

Olsztyn. Rekordzista roweru miejskiego przejechał prawie 900 km

Przemysław Farsewicz 19 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5