Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Olsztyński przetarg na tramwaje coraz bliżej. Powoływana jest już komisja

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2017-11-24 09:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyński przetarg na tramwaje coraz bliżej. Powoływana jest już komisja
fot. MJ
Po odwołaniu w sierpniu pierwszego przetargu na dostawę nowego taboru tramwajowego dla Olsztyna, wciąż trwa oczekiwanie na ponowienie postępowania. Urząd przygotowywał się trzy miesiące do kolejnego podejścia, by uzyskać komfortowy tabor za możliwie korzystną cenę. Prezydent miasta zarządzeniem powołał już komisję przetargową.

Miasto jest już na ostatniej prostej do drugiego podejścia na zakup nowego taboru tramwajowego. Pierwsze podejście zakończyło się, niestety, niepowodzeniem. Olsztyn złożył zamówienie na zakup do 24 nowych pojazdów, jednak w ramach podstawowego wariantu zagwarantowano pozyskanie wyłącznie 8 wozów. Ofertę złożył jednak tylko Solaris w konsorcjum ze Stadlerem, a ta okazała się zbyt droga.

Przez trzy miesiące trwało dostosowywanie wymagań zamówienia, by nie powtórzył się scenariusz z pierwszego postępowania. Jak wyjaśniał prezydent miasta Piotr Grzymowicz, szukano takich rozwiązań, by zamówić nowoczesny i komfortowy tabor, ale za niższą cenę. Szczegóły tych zmian poznamy jednak dopiero po ogłoszeniu przetargu – a do tego etapu już bardzo blisko. Prezydent Piotr Grzymowicz zarządzeniem powołał 24 listopada komisję przetargową do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę taboru tramwajowego. Komisja przetargowa jest zespołem pomocniczym zamawiającego powołanym do oceny spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz do badania i oceny ofert. Przetarg jest spodziewany na dniach.

Istotną informacją jest jednak zakres zamówienia. W tytule zarządzenia podano, że Olsztyn w formie zamówienia podstawowego zakupi – nie osiem wozów – ale od razu dwanaście sztuk. Kolejne dwanaście tramwajów ma zostać objęte prawem opcji. To istotna zmiana, bowiem powoduje, że przetarg stanie się bardziej atrakcyjny dla producentów. Do końca roku rozpisany ma zostać także przetarg na dobudowanie kolejnych torowisk w mieście o łącznej długości ok. 6 km. Do ratusza trafiła już dokumentacja projektowa, którą przygotowało gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn otrzyma więcej pieniędzy z Unii na tramwaje

Komunikacja

Olsztyn otrzyma więcej pieniędzy z Unii na tramwaje

mj, Transport Publiczny 17 października 2017

Przetarg na olsztyńskie tramwaje pod koniec września

Komunikacja

Przetarg na olsztyńskie tramwaje pod koniec września

Martyn Janduła 19 września 2017

Olsztyn unieważnia przetarg na tramwaje. Solaris za drogi

Komunikacja

Olsztyn unieważnia przetarg na tramwaje. Solaris za drogi

Martyn Janduła 29 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5