Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Olsztynek: Do przebudowy dworca brakuje dużo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-06-13 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztynek: Do przebudowy dworca brakuje dużo
mat. PKP SA
To już trzeci przetarg PKP SA na przebudowę dworca w Olsztynku. I tym razem jednak może być trudno o rozstrzygnięcie – do najtańszej oferty zamawiającemu brakuje połowy kwoty. Zgodnie z założeniami obecny budynek miałby zostać przebudowany na obiekt usługowy z salą wielofunkcyjną, natomiast obsługa podróżnych zostałaby przeniesiona do mniejszego, historycznego budynku toalet.

Zakres prac obejmuje przebudowę historycznego budnku toalet ze zmianą sposobu użytkowania na budynek dworca kolejowego z częścią usługową i poczekalnią na ok. 20 osób. Zaplanowano też budowę wiaty otwartej dla podróżnych oraz rozbiórkę budynku magazynowego. Drugi etap zakłada przebudowę istniejącego głównego dworca kolejowego i budynku ekspedycji ze zmianą sposobu użytkowania na budynek usługowo-kulturowy z salą wielofunkcyjną na 120 osób. Wygląd zewnętrzny i bryła budynku nie ulegną zasadniczym zmianom.

W środę 12 czerwca minął termin składania ofert. Najtańszą ofertę – na kwotę 20,97 mln zł brutto – złożyła firma SKB. Budimex zaoferował 23,98 mln zł brutto, a MERX – 32,96 mln zł brutto. Wszystkie oferty znacząco przekraczają budżet określony przez PKP SA na kwotę 13,17 mln zł brutto.

To już trzeci przetarg na dworzec w Olsztynku. W pierwszym wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę blisko 19 mln zł. W drugim przetargu nie było ofert.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyński dworzec PKP po raz trzeci nie uznany zabytkiem

Przestrzeń

Olsztyński dworzec PKP po raz trzeci nie uznany zabytkiem

Witold Urbanowicz 13 czerwca 2019

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca w Szczytnie

Przestrzeń

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca w Szczytnie

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5