Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Olsztyn zlecił prace dodatkowe tramwajowemu wykonawcy

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2022-06-17 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn zlecił prace dodatkowe tramwajowemu wykonawcy
fot. PF
W Olsztynie postępuje rozbudowa sieci tramwajowej, w ramach której powstaje 6 kilometrów nowych torowisk. Po negocjacjach z wykonawcą, udało się zakończyć kwestię dodatkowych robót. I tak w mieście wyremontowane zostaną dodatkowe ulice.

Olsztyn negocjował z wykonawcą obecnej rozbudowy sieci tramwajowej – Polimeksem Mostostal i Trakcją – prace podobne. Jak wyjaśniała wówczas rzeczniczka prasowa miasta, Marta Bartoszewicz, zamawiający już na początku kontraktu zakładał uzupełnienie go o roboty podobne. – Dopiero bowiem przetarg tramwajowy pokazał jaka jest najkorzystniejsza oferta i ile w związku z tym musimy na inwestycję przeznaczyć – wyjaśniła wtedy.

Rozmowy oficjalnie się już zakończyły i możliwe było podpisanie umowy. – Zamawiający na realizację zamówienia zamierzał przeznaczyć łącznie 9 314 843,89 zł, przy czym kwota ta została zwiększona do ceny zaproponowanej przez wykonawcę, zgodnie z akceptacją prezydenta Olsztyna. Cenę wykonania zamówienia wynegocjowano na kwotę 12 915 000 zł – poinformowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

W zakresie prac podobnych znalazły się cztery odrębne zadania. Pierwsze dotyczy wykonania nasadzeń kompensacyjnych. Posadzone mają być drzewa i krzewy w pasie drogowym realizowanej rozbudowy linii tramwajowych. Wykonawca ma wykonać także tzw. zielone przystanki na peronach tramwajowych

Kolejne zadania dotyczą już branży drogowej. Olsztyn chce przebudować jezdnię ulicy Wyszyńskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Pstrowskiego do skrzyżowania z ul. Żołnierską oraz – w ramach kolejnego zadania – od ul. Żołnierskiej do al. Piłsudskiego. Ostatnie zadanie dotyczy wymiany nawierzchni ul. Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do skrzyżowania z ul. Synów Pułku i na ul. Synków Pułku od skrzyżowania z ul. Krasickiego do ul. Pstrowskiego.

Projekt zakłada wzmocnienie podłoża, wykonanie podbudowy z trzech różnych warstw, a następnie położenie warstwy ścieralnej o grubości 4 cm. Jezdnie mają zachować dotychczasową szerokość. Projekt tramwajowy zakładał dotychczas remont wyłącznie samych skrzyżowań tych ulic. 

O postępach prac tramwajowych piszemy tutaj.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwajowe postępy w Olsztynie. Na placu budowy pierwsze szyny

Przestrzeń

Tramwajowe postępy w Olsztynie. Na placu budowy pierwsze szyny

Przemysław Farsewicz 13 czerwca 2022

Olsztyn. Inwestycje tramwajowe droższe przez inflację

Przestrzeń

Olsztyn. Inwestycje tramwajowe droższe przez inflację

Przemysław Farsewicz 20 kwietnia 2022

Olsztyn chciałby wykorzystać opcję na dodatkowe tramwaje Panorama

Komunikacja

Olsztyn chciałby wykorzystać opcję na dodatkowe tramwaje Panorama

Przemysław Farsewicz 15 kwietnia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5