Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Olsztyn: Zawieszone konsultacje tramwaju na Zatorze

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-11-08 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn: Zawieszone konsultacje tramwaju na Zatorze
mat. Urząd Miasta OlsztynaWariant drugi przedstawiający jednotorowe odcinki na ulicach Niedziałkowskiego i Żeromskiego
Rozpoczęte konsultacje społeczne w sprawie wyboru wariantu rozbudowy tramwajów na Zatorze okazały się być bardzo nieprzychylne dla opracowanych koncepcji. Uczestnicy skrytykowali propozycje i domagają się porządnych analiz komunikacyjnych. W związku z tym prezydent miasta postanowił, że konsultacji – przynajmniej na razie – nie będzie.

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska odpowiedzialne za tramwajowe projekty nie tak dawno opracowało dla Olsztyna trzy koncepcje rozwoju komunikacji po północnej stronie miasta – osiedlu Zatorze. Dwie z nich prezentowały przebieg linii tramwajowych dwa zupełnie inny rejony miasta, a trzeci skupił się na budowie buspasów.

Uczestnicy zorganizowanych w tej sprawie konsultacji społecznych mocno skrytykowali pomysły, które zaproponowała pracownia. Zarzucano im, że w żaden sposób nie odpowiadają na potrzeby komunikacyjne tej części Olsztyna. Domagano się opracowań i badań, które pozwolą adekwatnie do potrzeb rozwinąć na Zatorzu komunikację.

Miasto zaplanowało trzy spotkania w ramach konsultacji społecznych. Okazuje się, że skończą się one wyłącznie na jednym. – Prezydent Olsztyna wsłuchał się w głos mieszkańców, którzy apelowali, by przygotować całościowy ogląd na sprawy komunikacyjne Zatorza. Dlatego zapadła decyzja, aby w tym momencie przerwać rozpoczęte niedawno badania – mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta Olsztyna. – Sprawdzamy teraz możliwości przeprowadzenia takiej analizy i przygotowania odpowiedniego opracowania – dodaje.

Miasto postara się teraz opracować strategię rozwoju całego Zatorza. Podobny dokument powstał na potrzeby innej części Olsztyna – Śródmieścia. Tutaj także urzędnicy z wielu departamentów opracowali dokument, który zawierał kierunki działań w zakresie transportu, zieleni, gospodarki, kultury, komunikacji, przestrzeni publicznej. Niezbędne będzie także przeprowadzenie analizy ruchu dla Zatorza.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn: Koncepcja tramwaju na Zatorze pełna błędów

Przestrzeń

Olsztyn: Koncepcja tramwaju na Zatorze pełna błędów

Martyn Janduła 31 października 2016

Olsztyn szykuje inwestycje. Tramwaj przez Piłsudskiego i alejowa Partyzantów

Przestrzeń

Olsztyn szykuje inwestycje. Tramwaj przez Piłsudskiego i alejowa Partyzantów

Witold Urbanowicz 27 października 2016

Grzymowicz: Naprawdę możemy powiedzieć: rewolucja!

Komunikacja

Grzymowicz: Naprawdę możemy powiedzieć: rewolucja!

Martyn Janduła 25 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5