Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Olsztyn zarezerwował 91 mln zł w budżecie na tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-12-23 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn zarezerwował 91 mln zł w budżecie na tramwaje
fot. MJ
W Olsztynie zakończyły się prace nad projektem budżetu na 2020 rok. Radni przegłosowali uchwałą dochody i wydatki miasta. Na projekt tramwajowy Olsztyn zarezerwował na najbliższy rok 91 mln zł.

Rada Miasta uchwaliła plan budżetu Olsztyna na 2020 rok. Dokument wskazuje, że dochody w mieście wyniosą 1 mld 369 mln zł, a wydatki 1 mld 437 mln zł. Oznacza to deficyt rzędu 67,5 mln zł. Najwięcej kosztować będą zadania związane z działalnością bieżącą, bo Olsztyn wyda na nie 1,2 mld zł. W 2019 roku wydatki bieżące wyniosły 1,14 mld zł.

Na stałym poziomie pozostanie kwota, jaką Olsztyn przeznacza na lokalny transport zbiorowy. W 2010 roku będzie to ponad 105 mln zł. Większość tej kwoty, bo aż 104 mln zł pójdą na realizację przewozów autobusowych i tramwajowych. Usługi związane z drukiem, sprzedażą i kontrolą biletów, utrzymaniem punktów obsługi pasażerów wyniosą za to 1,4 mln zł. Sprzedaż biletów komunikacji miejskiej ma przynieść budżetowi 36,2 mln zł. Będą to wyższe wpływy niż obecnie – 35,8 mln zł.

W stosunku do poprzedniego roku wzrosną także wydatki majątkowe, związane z inwestycjami. W 2020 roku zaplanowano na ten cel 239 mln zł. To 20 mln zł więcej, niż w mijającym roku 2019 r. Jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych będzie z pewnością rozpoczęcie projektu rozbudowy sieci tramwajowej – o kolejne 6 kilometrów torowisk. Miasto planuje rozpisać w 2020 roku przetarg na roboty. Na razie w budżecie na najbliższy rok zaplanowano na realizację zadania 91,4 mln zł (kwota ta uwzględnia prace, które uda się przeprowadzić w 2020 r.). W budżecie zapisano także, że na zadanie powinno się udać pozyskać już 53 mln zł z funduszy Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że całkowita wartość dotacji to ok. 365 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa zabezpiecza ponad 1 mld zł na wkład własny dla III linii metra

Prawo & Finanse

Warszawa zabezpiecza ponad 1 mld zł na wkład własny dla III linii metra

Witold Urbanowicz 14 listopada 2019

Warszawa. Obwodnica na półkę. Tramwaj na Gocław nie

Prawo & Finanse

Warszawa. Obwodnica na półkę. Tramwaj na Gocław nie

Jakub Dybalski 13 listopada 2019

Przygotowania do III linii metra trafiają do budżetu Warszawy

Prawo & Finanse

Przygotowania do III linii metra trafiają do budżetu Warszawy

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5