Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn wybrał nowego wykonawcę budowy tramwaju

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-10-08 08:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn wybrał nowego wykonawcę budowy tramwaju
fot. Przemysław Farsewicz
Olsztyn zastosował się do wyroku Krajowej Izby Odwoławczej i unieważnił wybór oferty firmy ZUE. Komisja dokonała już kolejnej oceny ofert i wskazała nowego potencjalnego wykonawcę na rozbudowę sieci tramwajowej.

Postępowanie w KIO toczyło się na wniosek konsorcjum firm Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. i Trakcja. Ostatecznie 30 września zakończył się proces, w wyniku którego Izba przychyliła się do zarzutów odwołujących i wykluczyła krakowską firmę ZUE z postępowania przetargowego. Powodem był brak doświadczenia w budowie obiektów inżynieryjnych. Tym samym Olsztyn musiał ponownie ocenić oferty w przetargu.

Na nowe rozstrzygnięcie przetargu nie musieliśmy długo czekać. - Komisja przetargowa musi ponownie zbadać, czy kolejna firma, wstępnie uznana za najkorzystniejszą, spełnia warunki udziału w postępowaniu - wyjaśnia Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Już poprosiliśmy o dostarczenie dokumentów potwierdzających, że potencjalny wykonawca nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu. Jest na to dziesięć dni - podkreśla prezydent.

Zaskoczenia nie było, gdyż kolejną najlepszą ofertą była ta przedstawiona przez konsorcjum Polimex Infrastruktura Sp. z o.o. wraz z Trakcją. Nic zatem dziwnego, że walczyły one o wykluczenie konkurenta z przetargu. Firmy pracę wyceniły na nieco ponad 403 mln zł. Oznacza to, że oferta jest droższa od pierwotnie wybranej o ok. 20 mln zł. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, to właśnie to konsorcjum zostanie wybrane, jako wykonawca nowej linii tramwajowej.

Nowa infrastruktura, która ma powstać w Olsztynie, to około sześć kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy. Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy (791 dni) od daty zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wiedeń przedłuża tramwaj do Nordbahnhof

Przestrzeń

Wiedeń przedłuża tramwaj do Nordbahnhof

Witold Urbanowicz 02 października 2020

Ministerstwo: Harmonogramy punktem krytycznym tramwaju do Wilanowa

Przestrzeń

Ministerstwo: Harmonogramy punktem krytycznym tramwaju do Wilanowa

Witold Urbanowicz 02 października 2020

Wrocław: Jest umowa na dalszy ciąg tramwaju na Popowice

Przestrzeń

Wrocław: Jest umowa na dalszy ciąg tramwaju na Popowice

Redakcja 30 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5