Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Olsztyn. Tramwajowy przetarg jednak nie ruszy w wakacje

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2019-06-24 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn. Tramwajowy przetarg jednak nie ruszy w wakacje
fot. MJ
Zaplanowany na wakacje przetarg związany z rozbudową sieci tramwajowej został przełożony. Okazuje się, że optymalizacja projektu w dalszym ciągu jest w toku. Miasto liczy ponadto na lepsze i korzystniejsze cenowo rozstrzygnięcia w odkładanym co i rusz postępowaniu.

Sześć kilometrów dwutorowej linii tramwajowej z Pieczewa do Skweru Wakara ma powstać w ramach drugiego etapu budowy sieci tramwajowej w Olsztynie. Po ostatnim otwarciu ofert w poprzednim przetargu okazało się, że prace miałyby kosztować Olsztyn co najmniej 393,6 mln zł. Taką kwotę zaproponowało konsorcjum firm Mosty Łódź i Balzola Polska, ale oferta i tak przekraczała budżet miasta o ok. 150 mln zł. Nikogo zatem nie zaskoczyła decyzja Olsztyna, który unieważnił przetarg, gdyż takich pieniędzy w miejskiej kasie po prostu nie ma. Jednym z pomysłów było przeczekanie górki inwestycyjnej.

Według wcześniejszych deklaracji miasta ponowne rozpisanie przetargu miało nastąpić w połowie roku. Już wiadomo, że tak się jednak nie stanie. – Rozpisanie przetargu planujemy nie wcześniej, niż we wrześniu – informuje Patryk Pulikowski z zespołu prasowego Urzędu Miasta w Olsztynie. Prawdopodobne nawet, że miasto ogłosi postępowanie w grudniu. Tak zapowiedział Piotr Grzymowicz, prezydent miasta. Rozstrzygnięcie miałby wtedy nastąpić w czerwcu 2020 roku.

Okazuje się, że powodem przeniesienia terminu jest nie tylko chęć przeczekania górki inwestycyjnej, ale także trwające prace nad odchudzaniem posiadanego przez miasto projektu rozbudowy sieci. – Wpływ na to ma przede wszystkim konieczność optymalizacji projektu – prace jeszcze trwają. Poza tym liczymy, że wraz z końcem roku będzie większa dostępność wykonawców, którzy będą kończyć realizację dużych projektów. To też może przełożyć się na przetargowe rozstrzygnięcie – mówi Pulikowski. Na razie miasta, wraz z ekspertami z Jaspers, poprawiają projekt, który powinien być gotowy w lipcu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5