Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Olsztyn tłumaczy się za tramwaje Panorama. Przeszkody do pokonania?

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2021-03-01 09:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn tłumaczy się za tramwaje Panorama. Przeszkody do pokonania?
fot. MPK Olsztyn
MPK Olsztyn tłumaczyło się przed olsztyńskimi radnymi z problemów wynikających z odbiorów technicznych nowych tramwajów Panorama. Z doniesień wynika, że nie wszystkie parametry wozów spełniają wymogi specyfikacji zamówienia.

W grudniu producent Durmazlar zgłosił tramwaje do odbiorów technicznych przez Olsztyn. Od tego czasu trwa sprawdzanie pojazdów pod kątem specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Innymi słowy – czy tramwaj spełnia parametry, których wymagał zamawiający. O ile Panoramy uzyskały już homologację, czyli zezwolenie do użytkowania zgłoszonego typu wozu w Unii Europejskiej, tak odbiory techniczne utknęły i nie zapowiada się, żeby prędko się zakończyły.

Jak informowaliśmy niedawno, nie wszystkie parametry tramwaju odpowiadają wymaganiom technicznym stawianym przez Olsztyn. Radni miasta poprosili więc o wyjaśnienia prezesa MPK Olsztyn. Tez z kolei studził emocje i podkreślał, że problemy z odbiorami nie są tak duże jak opisują to media. – Komisja odbiorowa poprosiła o wyjaśnienia w niektórych sprawach. Czekamy na opinię. Większość kwestii jest pozytywnie odebranych, jednak niektóre elementy dokumentacji nie są przetłumaczone na język polski. Jest to niezgodne z umową – wyjaśnił Jerzy Roman, prezes MPK Olsztyn.

Jedną z kwestii, o którą wypytali olsztyńscy radni, była kwestia skrętności wózków. Z doniesień wynika, że zadeklarowany 10 stopniowy kąt obrotu wózka na łukach jest możliwy jedynie bez dodatkowego obciążenia nadwozia. – Jeżeli okaże się, że ten wózek nie jest obrotowy, to w umowie istnieje wzór, aby zmniejszyć cenę tego tramwaju. Komisja odbiorowa zażądała kolejnych wyjaśnień – przyznał Jerzy Roman.

Prezes MPK Olsztyn wyjaśnił także, że w kwestii poboru energii z sieci trakcyjnej testy nie zostały jeszcze wykonane i zdementował informacje o wyższej niż zadeklarowanej przez producenta energochłonności tramwajów. Jak podał Jerzy Roman, próby zaplanowane są dopiero w kwietniu, gdyż zapisy SIWZ-u szczegółowo określają warunki, w jakich należy je wykonać.

Poznaliśmy także więcej szczegółów o dostawach kolejnych wozów. Na terenie zajezdni MPK Olsztyn stacjonują już w hali cztery tramwaje. Ostatni wóz z pozostałych ośmiu, ma dotrzeć do stolicy Warmii i Mazur do końca sierpnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn. Problemy z odbiorami tureckich tramwajów

Komunikacja

Olsztyn. Problemy z odbiorami tureckich tramwajów

Przemysław Farsewicz 15 lutego 2021

Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna

Komunikacja

Kolejne dwie Panoramy dotarły do Olsztyna

Przemysław Farsewicz 15 stycznia 2021

Olsztyn: Odwołanie ws. rozbudowy tramwajów. Panorama na jazdach testowych

Komunikacja

Olsztyn: Odwołanie ws. rozbudowy tramwajów. Panorama na jazdach testowych

Przemysław Farsewicz 15 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5