Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn. Sąd oddalił skargę ZUE ws. rozbudowy tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-12-08 16:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn. Sąd oddalił skargę ZUE ws. rozbudowy tramwajów
fot. MJ
Bliżej pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu na rozbudowę olsztyńskiej sieci tramwajowej. Sąd oddalił skargę ZUE w sprawie wykluczenia z przetargu. Teraz uprawomocnić się musi jeszcze wybór nowego wykonawcy.

Olsztyn, zgodnie z decyzją Krajowej Izby Odwoławczej, musiał wykluczyć z przetargu krakowską firmę ZUE. Początkowo to właśnie ofertę tego wykonawcy miasto uznało za najkorzystniejszą. Od tej decyzji odwołanie złożyło konsorcjum firm Polimex i Trakcja, zarzucając, że spółka ZUE nie ma wymaganego doświadczenia w zakresie realizacji obiektów mostowych. To istotne ze względu na estakadę, jaka ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Synów Pułku. Cała sprawa trafiła w końcu do Sądu Okręgowego w Olsztynie, do którego ZUE wniosło skargę na decyzję KIO.

Ostatecznie sąd w Olsztynie zdecydował w poniedziałek 7 grudnia o oddaleniu skargi. Wydane przez sąd orzeczenie kończące postępowanie jest prawomocne i skarżącemu skarga kasacyjna od takiego rozstrzygnięcia nie przysługuje. Uprawnionym do wniesienia takiej skargi jest tylko Urząd Zamówień Publicznych.

Taka decyzja sądu jest istotna w kontekście zawarcia umowy z nowym wykonawcą rozbudowy olsztyńskiej sieci tramwajowej o kolejnych 6 km torowiska. Już 4 grudnia komisja przetargowa oficjalnie wybrała ofertę firm Polimex Infrastruktura i Trakcja. Firmy prace wyceniły na nieco ponad 403 mln zł. – Już podpisałem rozstrzygnięcie o wyborze wykonawcy. Pozostali uczestnicy mają czas do północy w poniedziałek (14 grudnia) na ewentualne składanie odwołań. Jeśli ich nie będzie, czeka nas kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej pozytywnym zakończeniu będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą – podaje Piotr Grzymowicz, prezydent miasta.

Realizacja zadania ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy. W kolejnym etapie rozbudowy sieci tramwajowej ten najmłodszy system miałby się powiększyć o tory prowadzące z osiedla Pieczewo ulicami Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Łącznie byłoby to ok. 6 km dwutorowej linii. Pozwoli to uruchomić dwie kolejne linie tramwajowe. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jest już nowy wykonawca rozbudowy olsztyńskiego torowiska

Przestrzeń

Jest już nowy wykonawca rozbudowy olsztyńskiego torowiska

Przemysław Farsewicz 04 grudnia 2020

MPK Olsztyn wzbogaciło się o siłacz do przeciągania tramwajów

Komunikacja

MPK Olsztyn wzbogaciło się o siłacz do przeciągania tramwajów

Przemysław Farsewicz 28 listopada 2020

Olsztyn. Rozbudowa tramwaju poczeka na wyrok sądu

Przestrzeń

Olsztyn. Rozbudowa tramwaju poczeka na wyrok sądu

Przemysław Farsewicz 30 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5