Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn: Ruszają wycinki pod budowę nowej trasy tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-02-19 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Olsztyn

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn: Ruszają wycinki pod budowę nowej trasy tramwajowej
fot. UM Olsztyn
Trwają przygotowania zmierzające do zawarcia umowy z wykonawcą rozbudowy sieci tramwajowej. Niezależnie od tego, aby roboty budowlane mogły się bez przeszkód rozpocząć, do końca lutego konieczne jest przeprowadzenie części działań dla tej inwestycji.

Już w ten weekend ma się rozpocząć usuwanie drzew na trasie przyszłej trasy tramwajowej w kierunk Pieczewa. Z zapisów w dokumentacji wynika, że dotyczyć to będzie około 1,3 tys. drzew. Zgodnie z przepisami środowiskowymi prace w tym zakresie muszą zostać zrealizowane jeszcze w lutym. – Zadeklarowałem, że wycięte przy okazji realizowanych inwestycji drzewa będą rekompensowane w stosunku dwa za jeden. Tak będzie także w przypadku tej inwestycji – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. W związku z pracami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, m.in. lokalne wyłączenia pasów ruchu na jezdniach lub fragmentów chodników i ścieżek rowerowych.

Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska. Z Pieczewa zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Oferta konsorcjum Polimex-Trakcja wybranego do realizacji zadania opiewa na nieco ponad 403 mln złotych brutto. Umowa na realizację zadania zostanie podpisana po zakończeniu weryfikacji przetargu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych (rutynowa tzw. kontrola uprzednia). Budowa nowej infrastruktury ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn. Rozbudowa torowisk tramwajowych już w kontroli uprzedniej

Przestrzeń

Olsztyn. Rozbudowa torowisk tramwajowych już w kontroli uprzedniej

Przemysław Farsewicz 18 lutego 2021

Olsztyn. Problemy z odbiorami tureckich tramwajów

Komunikacja

Olsztyn. Problemy z odbiorami tureckich tramwajów

Przemysław Farsewicz 15 lutego 2021

Olsztyn może podpisywać umowę z nowym wykonawcą na rozbudowę tramwaju

Przestrzeń

Olsztyn może podpisywać umowę z nowym wykonawcą na rozbudowę tramwaju

Przemysław Farsewicz 26 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5