Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Olsztyn podnosi ceny biletów. Zyskają posiadacze karty miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2022-01-20 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn podnosi ceny biletów. Zyskają posiadacze karty miejskiej
fot. MJ
Po Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie czy Wrocławiu także Olsztyn zapowiada wyższe ceny biletów. Powody są te same – podwyżka stawek za energię elektryczną, gaz, paliwo oraz szalejąca inflacja. Podwyżek nie odczują za to posiadacze Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

W stolicy Warmii i Mazur szykuje się podwyżka cen za jednorazowe przejazdy komunikacją publiczną. – Znaczne podwyżki stawek za energię elektryczną, gaz, paliwo oraz szalejąca inflacja. Poza tym zmiany w systemie podatkowym i rosnące płace minimalne to główne czynniki rosnących kosztów życia. To nie tylko drożejące powszechne towary i usługi, ale także koszty działalności wykonywanej przez komunalne jednostki na rzecz mieszkańców – wyjaśniają urzędnicy.

Sprawą podwyżki olsztyńscy radni zajmą się jeszcze podczas styczniowej sesji. W przygotowanej uchwale zaplanowany został wzrost cen jednorazowych biletów olsztyńskiej komunikacji. Zamiast dotychczasowych 3,40 zł, od początku II kwartału opłata wynosiłaby 4 złote. Proporcjonalnie mają wzrosnąć także ceny biletów czasowych – 30-, 45- i 90-minutowych.

Urzędnicy przekonują jednak, że można uniknąć większych opłat za przejazdy. Olsztyn zdecydował o zachowaniu ceny za Olsztyńską Kartę Miejską. Korzystając z funkcji elektronicznej portmonetki pasażerowie zapłacą tyle samo, co dotychczas – 3,40 zł za jednorazowy przejazd.

Co ważne, nie zmienią się ceny biletów sieciowych oraz 30-dniowych. Imienne bilety tego typu od 2017 roku kosztują 80 złotych. Przypomnijmy, że wówczas cena została obniżona z 88 złotych, a jeszcze wcześniej – przed końcem 2015 roku - sieciowy bilet kosztował aż 110 złotych.

Dzięki elektronicznej portmonetce Olsztyńskiej Karty Miejskiej można także płacić za postój w strefie parkowania. Dotychczas w Olsztynie wydanych zostało ponad 125 tys. kart miejskich. Każdego roku komunikacja zbiorowa ze stolicy regionu realizuje ok. 35 mln przejazdów. W budżecie Olsztyna na rok 2022 koszt jej utrzymania obliczany jest na 98,2 mln złotych.

Poza zmianą stawek za przejazdy komunikacją zbiorową, podczas styczniowej sesji radni zajmą się także m.in. zmianą stawek za parkowanie w strefie parkowania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP IC podnosi ceny. Koniec biletu weekendowego

Prawo & Finanse

PKP IC podnosi ceny. Koniec biletu weekendowego

Roman Czubiński 07 stycznia 2022

Trzaskowski: Żadne miasto nie udźwignie samo budowy metra

Prawo & Finanse

Trzaskowski: Żadne miasto nie udźwignie samo budowy metra

Witold Urbanowicz 29 grudnia 2021

Łódź: Zamieszanie z taryfą. Podwyżki później, teraz krócej ważne bilety

Prawo & Finanse

Łódź: Zamieszanie z taryfą. Podwyżki później, teraz krócej ważne bilety

Redakcja / inf. prasowa 31 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5