Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Olsztyn odebrał ostatnią Panoramę

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2022-03-31 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn odebrał ostatnią Panoramę
fot. red.
Komplet dwunastu tramwajów Panorama jest już na stanie MPK Olsztyn. Miasto odebrało formalnie ostatni pojazd, który do stolicy Warmii i Mazur przyjechał w połowie lutego.

Z końcem marca udało się odebrać formalnie ostatni z dwunastu tramwajów Panorama. Pojazd dotarł do Olsztyna 10 lutego. Tramwaj ma numer taborowy #3026 i z początkiem kwietnia zostanie włączony do obsługi podróżnych.

Każdy z pojazdów jest pięcioczłonowy, niskopodłogowy o długości 32,5 metra. Producent zaoferował tramwaje o szerokości 2,5 metra. Realizacja podstawowej wersji zamówienia kosztuje miasto 107,9 mln zł brutto. Za jeden wóz trzeba więc zapłacić 8,99 mln zł.

Olsztyn zawarł w przetargu możliwość podwojenia liczby tramwajów z zamówienia. Kontrakt przewiduje prawo opcji na kolejnych dwanaście wozów. Tę część turecki producent wycenił na mniejszą kwotę, bo 98,3 mln zł. Za jeden pojazd wychodzi więc 8,19 mln zł. Na realizację opcji – jeżeli miasto zdecyduje się na kolejne tramwaje – wykonawca będzie miał 12 miesięcy.

Aby pomieścić wszystkie tramwaje, trwają przygotowania do rozbudowy zajezdni przy ul. Kołobrzeskiej. Postępowanie wygrał Budimex w konsorcjum z KZN Rail zaoferowała wykonanie prac za 90,5 mln zł. Trwają przygotowania do podpisania umowy. Warto przypomnieć, że pierwszą część zajezdni tramwajowej również realizował Budimex.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5