Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Olsztyn: Odwołania oddalone. Umowa na rozbudowę tramwaju w tym tygodniu

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2021-05-31 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn: Odwołania oddalone. Umowa na rozbudowę tramwaju w tym tygodniu
fot. MJ
Odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie przetargu rozbudowy sieci tramwajowej w Olsztynie. Jak poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, skarga została prawomocnie oddalona. Tym samym nie ma już przeszkód, aby miasto podpisało umowę z wybranym przez siebie wykonawcą robót. 

Mimo kilkukrotnego przesunięcia terminu wydania orzeczenia, wreszcie rozpatrzono skargę jednego z oferentów postępowania – konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia – który zaskarżył wcześniejsze orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Wcześniej konsorcjum złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, w którym tłumaczyło, że wybrany przez Olsztyn nowy wykonawca – konsorcjum firm Polimex oraz Trakcja – nie spełnia warunków udziału w postępowaniu. KIO oddaliła te zarzuty, ale nie usatysfakcjonowało to odwołujących się firm. Dlatego konsorcjum Mirbud SA w Skierniewicach i Kobylarnia SA w Kobylarni złożyło 19 lutego skargę od wyroku Krajowej Izby Odwoławczej. Skargą, w myśl znowelizowanych przepisów o prawie zamówień publicznych, zajął są Sąd Okręgowy w Warszawie. Wcześniej sprawą musiałby się zająć olsztyński sąd.

Jak poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił skargę oferentów. Tym samym nie ma już przeszkód, aby miasto podpisało umowę z wybranym przez siebie wykonawcą robót. Teraz konsorcjum Polimex z Trakcją muszą pozyskać gwarancję bankową. Podpisanie umowy planowane jest na 2 czerwca.

Miasto próbuje od kwietnia 2020 roku sfinalizować przetarg na rozpoczęcie rozbudowy sieci tramwajowej, jednak ze względu na kolejne odwołania i zaskarżenia do orzeczeń sprawa była przez długi czas w impasie. W postępowaniu, które prowadzone jest już od roku, były dwa odwołania od rozstrzygnięcia przez miasto przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej i jedno do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Obecnie zaskarżone zostało już drugie orzeczenie KIO.

Z uwagi na terminy wynikające z zaangażowania w projekt tramwajowy środków europejskich o wartości 365 mln zł i konieczność ich rozliczenia do 2023 roku, jego realizacja, jak wskazywał niedawno Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, może być dramatycznie zagrożona. Wskazana w przetargu przez miasto zwycięska oferta konsorcjum Polimex-Trakcja ma wartość nieco ponad 403 mln złotych. Za ten sam zakres prac skarżące rozstrzygnięcie Mirbud i Kobylarnia oczekiwało niemal 438 mln złotych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyńskie Tramino ponownie w Poznaniu

Komunikacja

Olsztyńskie Tramino ponownie w Poznaniu

Przemysław Farsewicz 18 maja 2021

Wreszcie jest termin rozprawy ws. olsztyńskich tramwajów

Przestrzeń

Wreszcie jest termin rozprawy ws. olsztyńskich tramwajów

Przemysław Farsewicz 02 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5