Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Olsztyn: Miasto zleci drugą ekspertyzę szyn

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-04-01 10:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn: Miasto zleci drugą ekspertyzę szyn
fot. MJ
Miasto spotkało się ostatnio z przedstawicielami firmy Skanska. Firma ta odpowiada za powstanie jednego z odcinków linii tramwajowej w Olsztynie. Niestety, na początku roku, właśnie na odcinku Skanski zaczęło dochodzić do wielu pęknięć szyn. Mimo że firma zleciła wykonanie ekspertyzy, to miasto zapowiedziało, że powstanie też druga. Zwłaszcza, że co i rusz pojawia się kolejne pęknięcie.

Realizacja całej inwestycji tramwajowej w Olsztynie została podzielona na kilka odrębnych części. Za każdy odcinek odpowiadał inny wykonawca, wśród których znaleźli się Strabag, Torpol. Balzola i Skanska. Niestety, to właśnie na odcinku tej ostatniej firmy dość często – jak na tak młodą sieć tramwajową – dochodziło do pęknięć torów. Z ośmiu już przypadków, aż sześć miało miejsce na odcinku Skanski. Wykonawca zamówił wykonanie ekspertyzy.

Wyniki niedawno opublikowanych badań, które na początku marca trafiły do ratusza w Olsztynie, wskazują, że wina leży po stronie czynników zewnętrznych, wykluczając tym samym błąd wykonawcy. – Ekspertyza, którą przygotowała firma zajmująca się badaniem konstrukcji stalowych, wykazała, że spawy były wykonane prawidłowo, a przyczyną pęknięć były zbyt duże wahania temperatur, aż o 30 stopni w ciągu zaledwie kilku dni – wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta. Jak wykazuje firma, temperatury spadły wtedy od + 15 st. C w dniu 28 grudnia 2015 roku do -15 st. C w dniu 1 stycznia 2016 roku.

Dodatkowo Skanska zleciła jeszcze badania spawów niezależnemu Centrum Diagnostyki działającemu przy spółce PKP Polskie Linie Kolejowej. Potwierdziły one prawidłowe wykonanie spawów na torach. Spotkanie z wykonawcą przyniosło jednak rozwiązanie, którego wszyscy się spodziewali. – Zlecimy drugą ekspertyzę, która – mamy nadzieję – określi jaka była przyczyna pęknięć szyn – wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa z Urzędu Miasta w Olsztynie. Jak podkreśla, obejmie ona także niedawne pęknięcia przy ul. Płoskiego, które również powstały na odcinku Skanski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Znowu pękła szyna w Olsztynie

Komunikacja

Znowu pękła szyna w Olsztynie

Martyn Janduła 24 marca 2016

Olsztyn: Czwarta pęknięta szyna na trasie tramwaju. Zła jakość?

Komunikacja

Olsztyn: Czwarta pęknięta szyna na trasie tramwaju. Zła jakość?

Martyn Janduła 05 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5