Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn. Jest odwołanie od wyboru wykonawcy rozbudowy tramwaju

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-09-03 11:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olsztyn. Jest odwołanie od wyboru wykonawcy rozbudowy tramwaju
fot. MJ
Minął termin zgłaszania odwołań od wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie. Jeden z oferentów oprotestował decyzję miasta. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest najwcześniej późną jesienią.

Niedawno Olsztyn rozstrzygnął przetarg na rozbudowę sieci tramwajowej o 6 kilometrów nowych torów. Było to drugie podejście do zlecenia robót. Po ocenie ofert zdecydowano się zlecić prace krakowskiej firmie ZUE, której oferta była także najtańszą. Oferent zadeklarował, że wykona zadanie za 382,25 mln zł. Zamówienie określono na ok. 26 miesięcy (791 dni).

Minął już termin składania odwołań od decyzji Olsztyna. Jak potwierdza Urząd Miasta, jedna ze startujących firm wniosła sprzeciw do Krajowej Izby Odwoławczej. – Liderem konsorcjum jest Polimex Infrastruktura. Czekamy teraz na wyznaczenie terminu posiedzenia. Od tego oraz od decyzji KIO zależy termin, w którym możliwe będzie przeprowadzenie kontroli uprzedniej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – wyjaśnia Patryk Pulikowski z zespołu prasowego miasta. – Szacujemy, że umowa mogłaby zostać podpisana najpóźniej w listopadzie – podaje.

Drugie podejście miasta do rozbudowy sieci tramwajowej przyniosło dużo większe zainteresowanie. Wpłynęło siedem ofert. Co ciekawe, wszyscy wykonawcy zmieścili się w założonym budżecie o wysokości 479,7 mln zł. Dwa lata temu miasto mogło liczyć jedynie na trzy firmy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Panorama dla Olsztyna ze świadectwem homologacji

Komunikacja

Panorama dla Olsztyna ze świadectwem homologacji

Przemysław Farsewicz 29 lipca 2020

Kto rozbuduje Olsztynowi tramwaj? Sporo chętnych, wszyscy w budżecie

Przestrzeń

Kto rozbuduje Olsztynowi tramwaj? Sporo chętnych, wszyscy w budżecie

Przemysław Farsewicz 17 lipca 2020

Olsztyn. Będzie aneks do umowy na Panoramę [zdjęcia]

Przestrzeń

Olsztyn. Będzie aneks do umowy na Panoramę [zdjęcia]

Przemysław Farsewicz 30 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5