Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Olsztyn będzie coraz bliżej koncepcji biletu aglomeracyjnego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-12-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Olsztyn będzie coraz bliżej koncepcji biletu aglomeracyjnego
fot. MJ
Znana jest już firma, która na zlecenie Olsztyna miałaby opracować koncepcji wspólnego biletu aglomeracyjnego. Analizy mają posłużyć do integracji w przyszłości taryf komunikacji miejskiej.

Olsztyn mógł liczyć na trzy oferty w postępowaniu przetargowym na opracowanie analizy uwarunkowań wprowadzenia systemu pn. „Bilet aglomeracyjny MOF Olsztyna” oraz na opracowanie modelu jego realizacji. Swoje oferty złożyli Trako Projekty Transportowe z Refundą z Wrocławia (90,4 tys. zł), LPW z Infrą – Centrum Doradztwa z Warszawy (72,4 tys. zł), a także Wolański z Kancelarią Radców Prawnych Klatka i Partnerzy (84,6 tys. zł). Mimo że cena w przetargu stanowiła 60 proc. punktów przetargowych, a doświadczenie 40 proc., to za najkorzystniejszą ofertę miast o uznało tę złożoną przez Trako Projekty Transportowe z Refundą z Wrocławia.

Opracowanie ma pokazać wady i zalety zintegrowania różnych środków transportu pod wspólnym biletem oraz jednolitą informacją pasażerską. Analizą objęte zostaną gminy Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Olsztyn, Purda, Stawigud. – Chcemy uzyskać model realizacyjny i eksploatacyjny systemu, a zatem interesuje nas jak powinien być on zarządzany, jakie miałby funkcjonalności i jak rozwiązane będą kwestie podziału finansowania tego systemu, w rozbiciu na poszczególne gminy, z uwzględnieniem środków transportu – wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Olsztyna..

Ma to ułatwić podróżowanie mieszkańcom całego obszaru oraz wszystkim zainteresowanym różnymi środkami transportu zarówno w mieście jak i w gminach ościennych. Dodatkowo system powinien podpowiadać możliwe warianty przebiegu podróży, po określeniu przez pasażera miejsca docelowego.

– Chcemy, by pasażer wsiadał do komunikacji publicznej i kasował jeden bilet. A naszą rolą w tym czasie, jako organizatorów transportu, będzie odpowiednie rozliczenie kosztów poszczególnych elementów podróży mieszkańca – mówi rzeczniczka miasta. Jak dodaje, analiza w jednym z wariantów ma uwzględniać również potencjał kolei aglomeracyjnej, jako jednej z form podróżowania po aglomeracji olsztyńskiej.

Olsztyńskie autobusy, na mocy umów międzygminnych, docierają już do Dywit, Stawigudy, Olsztynka, Barczewa, Purdy i Klebarka Wielkiego. Co więcej, poszczególne gminy rozwijają własną siatkę połączeń gminnych. Do tego warto zaznaczyć, że do miasta coraz śmielej wkracza kolej. Do już funkcjonujących niedawno wybudowanych przystanków Olsztyn Śródmieście, który okazał się strzałem w dziesiątkę, oraz Olsztyn Dajtki, wkrótce powstaną kolejne – Olsztyn Redykajny, Olsztyn Likusy i Olsztyn Jezioro Ukiel na linii kolejowej z Olsztyna Gutkowa do Olsztyna Głównego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pomorskie: Od lipca na kolei Taryfa Pomorska

Komunikacja

Pomorskie: Od lipca na kolei Taryfa Pomorska

Redakcja 29 czerwca 2020

Ten sam bilet w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju

Komunikacja

Warszawa liderem integracji biletowej, ale czy wzorem?

Komunikacja

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pomorskie: Od lipca na kolei Taryfa Pomorska

Komunikacja

Pomorskie: Od lipca na kolei Taryfa Pomorska

Redakcja 29 czerwca 2020

Ten sam bilet w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju

Komunikacja

Warszawa liderem integracji biletowej, ale czy wzorem?

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5