Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Olszewski: Protesty nie opóźnią przetargu na przedłużenie metra

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-02-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Olszewski: Protesty nie opóźnią przetargu na przedłużenie metra
mat. prasowewizualizacja stacji Wolska
Mieszkańcy odwołują się od decyzji środowiskowej dla zachodniego przedłużenia II linii metra o trzy stacje. Jedną z kwestii spornych jest przebieg tunelów pod zabudową. – Te protesty – mimo ich liczby – dotyczą tej samej rzeczy. Oczekujemy, że ich rozpatrzenie nie będzie zbyt skomplikowane – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W zeszłym roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzje środowiskowe dla przedłużeń II linii metra – o trzy stacje w kierunku wschodnim na Targówek i zachodnim na Wolę. – Decyzja dla odcinka wschodniego jest już prawomocna – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, który jest też przewodniczącym Rady Nadzorczej Metra Warszawskiego.

Problemem jest odcinek zachodni – tutaj mieszkańcy odwołali się od wydanej decyzji środowiskowej. – Jest prawem stron, które występują w postępowaniu, składanie protestów i nie ma co się na to obrażać. Te protesty – mimo ich liczby – dotyczą tej samej rzeczy. Oczekujemy, że ich rozpatrzenie nie będzie zbyt skomplikowane – komentuje Olszewski. Teraz odwołania rozpatruje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – Decyzja środowiskowa w tej sprawie będzie z pewnością wydana, to kwestia tylko i wyłącznie terminu. I jakie będą warunki przyjęte po uwzględnieniu ewentualnych uwag mieszkańców – dodaje wiceprezydent.

Jedną z kwestii spornych jest przebieg tuneli pod zabudową, zwłaszcza pod wieżowcami przy ul. Płockiej. Znajduje się tutaj tzw. rynna żoliborska (pozostałość dawnego jeziora) z niestabilnymi gruntami organicznymi. Mieszkańcy obawiają się o bezpieczeństwo budynków. – Uwagi mieszkańców dotyczą ryzyk, które mogą się pojawić, a niekoniecznie rzeczywistości, która nastąpi. Ze strony prezydenta Wojciechowicza prowadzone są rozmowy, żeby ten konflikt złagodzić – żeby nie było problemu z realizacją inwestycji i pogodzeniem interesu mieszkańców – przekonuje Olszewski.

Protestują również mieszkańcy ul. Górczewskiej. Wskazują na zakres zajętego terenu, w tym wytyczenie na czas budowy metra jezdni i parkingów pod oknami oraz budowę hali do zawracania i nocowania pociągów. – Rozwiązania, które są zwłaszcza na stacjach pod ul. Górczewską, budzą niepokój wśród mieszkańców. Mieszkańcy obawiają się głównie tego, że powstanie tam duża liczba miejsc parkingowych, co niekoniecznie musi być prawdą – projekt tego nie zakłada – mówi Michał Olszewski.

Władze miasta zapewniają, że protesty nie będą miały wpływu na przetarg na rozbudowę metra. – Jeżeli już, to będziemy ewentualnie prolongowali termin podpisania samej umowy, a nie termin przetargu – zapewnia Olszewski. Metro Warszawskie szuka teraz wykonawców dla odcinków 3+3. Termin składania ofert mija 31 marca br.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Przestrzeń

Metro zapewniło dodatkowych klientów w Wola Parku

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2023

W warszawskim metrze pojawi się biblioteka publiczna

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5