Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Olkusz. 23 autobusy dla związku komunikacyjnego

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-04-03 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Olkusz. 23 autobusy dla związku komunikacyjnego
fot. ZKGKM Olkusz/FB
Gminy Olkusz, Bolesław, Bukowno i Klucze wzbogacą się o 23 nowe autobusy miejskie różnych długości. Skorzysta z nich Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”.

ZKGKM Olkusz to organizator transportu na terenie czterech wymienionych wcześniej gmin na północno zachodniej granicy województwa małopolskiego. Korzysta z usług kilku przewoźników, którzy obsługują kilkanaście linii. Wartość netto całego zamówienia wyliczono na 21,1 mln zł. Zostało podzielone na trzy części w zależności od wielkości kupowanych pojazdów.

Część pierwsza dotyczy czterech autobusów klasy MAXI, czyli standardowej długości, z trojgiem drzwi w układzie 2–2–2. Pojazdy muszą pomieścić 95–104 pasażerów, z czego minimum 27 na miejscach siedzących. W tej części zamawiający ma do wydania 3,8 mln zł.

W drugiej części do kupienia jest 13 fabrycznie nowych autobusów MIDI (9–11 m), również z układem trojga drzwi 2–2–2. Przewidziano w nich miejsce dla 80–85 pasażerów, w tym minimum 22 siedzenia. W tej części ZKGKM w Olkuszu ma do wydania 11,96 mln zł.

W trzeciej części chodzi o sześć krótkich autobusów, o długości 8–9 m. W nich powinno się znaleźć miejsce dla 55–58 pasażerów w tym 20 na miejscach siedzących. Te pojazdy powinny mieć dwoje drzwi w układzie 1–2–0. Na tę część zamówienia zaplanowano 5,34 mln zł. Autobusy w każdej z trzech części zamówienia muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6.

Cena nie jest jedynym kryterium oceny ofert, ale ZKGKM nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia, nie wiadomo więc jakie kryteria pozacenowe będą współdecydowały o wyborze oferty.

Oferty zostaną otwarte 15 maja. Firmy zainteresowane dostawami musza wykazać się doświadczeniem w postaci wykonanej w ciągu ostatnich trzech lat jednej dostawy autobusów podobnych do tych które są przedmiotem zamówienia. W przypadku pierwszej części musi być to dostawa minimum 2 pojazdów, w przypadku drugiej – minimum 8 pojazdów, a w przypadku trzeciej – minimum 3 pojazdów.

Zakupy w Olkuszu są możliwe dzięki unijnej dotacji w wysokości blisko 19,5 mln zł. Jak informuje ZKGKM, wszystkie autobusy będą wyposażone w komfortowe, ergonomiczne fotele, klimatyzację, biletomaty, monitoring oraz udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ponadto każdy pojazd będzie posiadał GPS umożliwiający jego lokalizację oraz Wi-Fi wraz z gniazdkami do ładowania telefonów. Dodatkowo na placu autobusowym przy ulicy Kościuszki w Olkuszu, czyli w głównym punkcie przesiadkowym, zostanie zainstalowany system informacji pasażerskiej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ostrów Wielkopolski zaakceptował ofertę MAN-a

Przestrzeń

Ostrów Wielkopolski zaakceptował ofertę MAN-a

Witold Urbanowicz 03 kwietnia 2018

Kędzierzyn-Koźle kupuje cztery autobusów, w tym hybrydę

Komunikacja

Kędzierzyn-Koźle kupuje cztery autobusów, w tym hybrydę

Witold Urbanowicz 30 marca 2018

Rynek tramwajowy. 2017 r. upłynął pod znakiem składania zamówień

Prawo & Finanse

Rynek tramwajowy. 2017 r. upłynął pod znakiem składania zamówień

Witold Urbanowicz 02 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5