Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Odessa z międzynarodowym przetargiem na niskopodłogowe tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-16 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Odessa z międzynarodowym przetargiem na niskopodłogowe tramwaje
fot. MJ
Odesmiskelektrotrans, operator komunikacji tramwajowej i trolejbusowej, rozpisał nowy przetarg na dostawę 12 niskopodłogowych tramwajów. Zakup jest finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 12 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów, przystosowanych do rozstawu 1524 mm. Pojazdy o długości 26-32 m i szerokości 2,5 m mają pomieścić co najmniej 250 pasażerów. Zamówienie obejmuje też części zamienne oraz sprzęt i narzędzia warsztatowe. Na dostawy przeznaczono 52-76 tygodni.

Termin składania ofert mija 7 września. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat dostarczyły co najmniej 10 tramwajów i które posiadają autoryzowany serwis na terenie Ukrainy. Zakup jest finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach programu Miejski Transport Publiczny Ukrainy. Pożyczka nie pokrywa ewentualnego cła i podatków. Ustalono 15% marżę preferencyjną na pojazdy wyprodukowane na Ukrainie (definicję tę spełnia udział komponentów krajowych w wys. min. 30%).

To już drugie podejście na zakup nowych tramwajów. Poprzedni przetarg, rozpisany przed rokiem i obejmujący wówczas 14 tramwajów, został unieważniony. Wystartowały trzy podmioty: CRRC Dalian, konsorcjum firm SP Elektrontrans, Elektronmasz i Kriukowskyj wagonobudiwnyj zawod (KWBZ – zakłady budowy wagonów w Krzemieńczuku), a ostatnią stowarzyszenie osób prawnych Tatra-Jug i Zaporiżkyj Chlibokombinat (Zaporoska Piekarnia). Jak informowano, z uwagi na koronawirusowe ograniczenia startujące firmy nie zdołały dopełnić wszystkich formalności.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Odessa z trzecim tramwajem Odissej Max

Przestrzeń

Odessa z trzecim tramwajem Odissej Max

Witold Urbanowicz 11 kwietnia 2021

Odessa zapowiada drugie podejście do zakupu tramwajów

Komunikacja

Odessa zapowiada drugie podejście do zakupu tramwajów

Witold Urbanowicz 20 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5