Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Odessa kupuje nowe niskopodłogowe tramwaje

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-15 15:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Odessa kupuje nowe niskopodłogowe tramwaje
fot. MJ
Odessa, dzięki środkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zakupi 14 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów. Pierwsze pojazdy pojawią się w ciągu roku od podpisania umowy.

Przedsiębiorstwo Odesmiskelektrotrans rozpisało przetarg na dostawy 14 nowych, wieloczłonowych tramwajów. Ich długość określono na 26-32 m, a pojemność na min. 250 pasażerów. Pojazdy, przystosowane do rozstawu 1524 mm, mają być w pełni niskopodłogowe.

Termin składania ofert mija 7 lipca. Startować mogą firmy, które mają min. pięć lat doświadczenia w zakresie tramwajów i które w tym czasie dostarczyły co najmniej 10 niskopodłogowych pojazdów. Wykonawcy muszą też wykazać roczny obrót w ciągu ostatnich trzech lat na poziomie 10 mln euro i dysponować środkami na poziomie 12 mln euro. Ponadto wykonawca musi zawrzeć umowę z partnerem na Ukrainie na obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Zamawiający zastosował preferencję dla rodzimej produkcji w postaci 15-procentowego progu dopłaty dla towarów kupionych lub wyprodukowanych na Ukrainie (poziom lokalizacji produkcji określony na 30%).

Tramwaje mają przyjechać do zajezdni nr 1 przy ul. Wodoprowodnaja. Pierwsze dostawy powinny odbyć się w ciągu najpóźniej 52 tygodni od podpisania umowy, a ostatnich pojazdów – w ciągu 72 tygodni. Zakup jest możliwy dzięki kredytowi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Nowe pojazdy są częścią projektu związanego z korytarzem tramwajowym północ-południe – osią transportową miasta. Usprawni on przewóz pasażerów na trasie z Rejonu Suworowskiego do końcowych przystanków Lustdorfskiej Dorohy.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Bemowo: Rozpoczął się transport tarcz TBM

Przestrzeń

Metro na Bemowo: Rozpoczął się transport tarcz TBM

Witold Urbanowicz 15 maja 2020

WKD przywraca częstotliwość sprzed pandemii koronawirusa

Komunikacja

WKD przywraca częstotliwość sprzed pandemii koronawirusa

Roman Czubiński 15 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5