Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Od poniedziałku Warszawa przechodzi na rozkłady weekendowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-03-2020
Ostatnia modyfikacja:
08-02-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Od poniedziałku Warszawa przechodzi na rozkłady weekendowe
fot. WU
Warszawa, śladem innych miast, postanowiła rozrzedzić kursowanie komunikacji. Od przyszłego tygodnia będą obowiązywać rozkłady weekendowe (z wyjątkiem SKM). – Będziemy analizować sytuację. Zależy nam, by była możliwość zachowania odpowiednich odstępów – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego oraz zamknięciem szkół znacząco zmalał ruch w mieście, a także zmniejszyło się wykorzystanie komunikacji miejskiej.  Pojawiają się też problemy w obsadzie w spółkach przewozowych. Jak przekazuje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, obecne napełnienie pojazdów wynosi ok. 30% normalnego.

Zgodnie z zapowiedziami funkcjonowanie komunikacji zostanie ograniczone. – Prowadzimy analizy ruchu na terenie miasta i obłożenia komunikacji miejskiej. Podejmujemy decyzję, by od poniedziałku (23 marca) przejść na inny rozkład – zbliżony do weekendowego – mówi Rafał Trzaskowski. Jednocześnie, jak zapewnia, sytuacja będzie analizowana na bieżąco. – Zależy nam, by była możliwość zachowania odpowiednich odstępów między pasażerami – zapewnia prezydent. Jak informuje Ratusz, będą rozkłady sobotnie z dodatkowym wzmocnieniem kilkudziesięciu linii. W godzinach komunikacyjnego szczytu, na trasy najważniejszych linii autobusowych i tramwajowych wyjadą dodatkowe pojazdy. Te linie to: 2, 24, 26, 31, 122, 132, 138, 145, 150, 155, 162, 167, 182, 189, 190, 504, 507, 517, 520, 523, 527, 709, 710, 719, 723, 739. Dodatkowo utrzymane zostanie kursowanie linii: 317, 326, 340, 345, 401, 402, 412, 414. Metro będzie kursowało z częstotliwością sobotnią, z dodatkowymi pociągami w godzinach szczytu. Bez zmian pozostają kursy SKM – pociągi będą kursować według dotychczasowych rozkładów.

Nie będą znoszone opłaty za parkowanie. – Podtrzymuję decyzję, która oparta jest o racjonalną ocenę sytuacji. 80% miejsc parkingowych jest zajętych. Można znaleźć wolne miejsce – i dokładnie na tym nam zależy, by można było łatwo znaleźć miejsce. Nasze analizy wskazują, że gdybyśmy odstąpili od pobierania opłat, ta sytuacja by się zmieniła – zapewnia prezydent.

Władze miasta, zapytane o sytuację budżetową, spodziewają się sporego obniżenia wpływów. – Sytuacja budżetowa jest niesłychanie trudna. Wpływów do budżetu miasta jest mniej. Wszyscy spodziewamy się odroczenia bądź obniżenia podatku CIT, który częściowo trafia do budżetu miasta – dodaje Rafał Trzaskowski.

Warto przypomnieć, że pasażerowie, który czasowo rezygnują z korzystania komunikacji cały czas mogą korzystać z opcji zawieszenia ważności biletu okresowego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Komunikacja

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Redakcja/inf. pras. 30 grudnia 2022

Warszawa: Brakuje kierowców. Powrót komunikacji z wakacji w etapach

Komunikacja

Warszawska komunikacja bezpłatna dla obywateli Ukrainy

Przestrzeń

Zobacz również:

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Komunikacja

Warszawa podsumowuje rok w komunikacji

Redakcja/inf. pras. 30 grudnia 2022

Warszawa: Brakuje kierowców. Powrót komunikacji z wakacji w etapach

Komunikacja

Warszawska komunikacja bezpłatna dla obywateli Ukrainy

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5