Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Od lutego w SKM Trójmiasto zdrożeją bilety

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-01-15 07:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
SKM Trójmiasto

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Od lutego w SKM Trójmiasto zdrożeją bilety
fot. Michał SzymajdaSKM Trójmiasto
Od 1 lutego 2015 wzrosną ceny za przejazd pociągami PKP SKM Trójmiasto. Bilety jednorazowe i miesięczne podrożeją średnio o 5%. Zmianom nie ulegną natomiast ceny biletów strefowych i dobowych.

Ceny biletów jednorazowych kupowanych we wszystkich źródłach ich dystrybucji wzrosną o około 5%. Na przykład: za bilet normalny na trasie Gdańsk Główny - Sopot do tej pory płaciliśmy 3,80 zł, po podwyżce cena wyniesie 4,00 zł. Na trasie Gdańsk Główny - Gdynia Główna obecna cena to 5,70 zł, po 1 lutego zapłacimy 6,00 zł.

Nie tylko jednorazowe

Wzrośnie także cena biletów miesięcznych. Koszt biletu miesięcznego na trasie Gdańsk Główny - Sopot to obecnie 80,00 zł, w lutym pasażerowie zapłacą już 84,00zł, bilet miesięczny na trasie Gdańsk Główny - Gdynia Grabówek zamiast 116,00 zł po podwyżce będzie kosztował 122,00 zł.

Jak informuje PKP SKM Trójmiasto bilet kwartalny na trasie Sopot – Gdańsk Główny kosztuje dziś 209 zł, po podwyżce 224 zł. Bilet kwartalny na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Główny czy Gdynia Główna – Wejherowo kupimy dziś za 304 zł, po 1 lutego cena wzrośnie do 326 zł.

– PKP SKM w związku z emisją obligacji na kwotę 42,8 mln zł, na sfinansowanie wkładu własnego modernizacją 21 elektrycznych zespołów trakcyjnych, ponosi koszty odsetek od wyemitowanych obligacji, które wyniosą w 2015 r. ok. 1,3 mln zł. Wysokie będą również bieżące koszty prowadzenia działalności przewozowej związane z remontami niezmodernizowanego taboru. Do końca 2015 r. w tych składach zainstalujemy audiowizualną informację pasażerską, oraz dostosujemy je do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. W kilku pociągach zlikwidujemy ścinaki działowe przedziałów służbowych. – podaje przyczyny podwyżki Marcin Głuszek, rzecznik PKP SKM Trójmiasto.

Dobowe i strefowe bez zmian

Nie zmienią się natomiast ceny coraz popularniejszych biletów dobowych strefowych. Ważny przez 24 godziny od momentu skasowania na obszarze jednego miasta bilet tj. Gdańska lub Gdyni lub Sopotu kosztuje 8 zł, na odcinku Pruszcz Gdański – Wejherowo 12 zł, a na całej sieci SKM między Słupskiem a Tczewem 29 zł.

W tej samej cenie pozostanie też bilety grupowy strefowy. Bilet uprawniający grupę składającą się z maksymalnie pięciu osób do nieograniczonej liczby przejazdów w określonej strefie ważności przez 24 godziny od momentu zakupu/skasowania. Ważny na obszarze jednego miasta Gdańska lub Gdyni lub Sopotu pozostaje w cenie 20,00zł, na odcinku Pruszcz Gdański – Wejherowo w cenie 34,00 zł, a na całość trasy SKM nadal będzie kosztował 79,00 zł.

W ofercie bez zmian ceny pozostaje także Bilet Miejski, na podstawie którego możemy przemieszczać się w obrębie Gdańska lub Gdyni za 3 złote.

– Dziś chcąc się przemieścić z przystanku Gdańsk Lipce do Gdańska Żabianki zapłacimy za normalny bilet jednorazowy 4,90 zł a z Gdyni Orłowa do Gdyni Cisowej 3,80 zł. Po 1 lutego z Gdańska Lipce do Gdańska Żabianki cena wyniesie 5,20 zł natomiast z Gdyni Orłowa do Gdyni Cisowej 4,00 zł. Oferta „Bilet Miejski” pozwoli odpowiednio w pierwszym przypadku na zaoszczędzenie 2,20 zł w drugim 1,00 zł. gdyż koszt to 3,00 zł – informuje Marcin Głuszek.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Częstochowa. Tańszych biletów na razie nie będzie

Komunikacja

Częstochowa. Tańszych biletów na razie nie będzie

Dominik Wójcik 18 marca 2016

Co łączy komunikację miejską i sport? Bilet. Często ten sam

Komunikacja

Co łączy komunikację miejską i sport? Bilet. Często ten sam

Tomasz Larczyński 20 stycznia 2016

Jaworzno wprowadza tani bilet dzienny

Prawo & Finanse

Jaworzno wprowadza tani bilet dzienny

Jakub Jackiewicz 14 października 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5