Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Od 1 czerwca podwyżki cen biletów miejskich w Aglomeracji Trójmiasta

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-31 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Od 1 czerwca podwyżki cen biletów miejskich w Aglomeracji Trójmiasta
fot. Jerzy Pinkas / UM Gdańsk
Od jutra, 1 czerwca, w życie wchodzi podwyżka cen biletów Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Wzrosną ceny zarówno biletów jednorazowych, jak i okresowych.

Gdańsk, a także inne miasta trójmiejskiej aglomeracji, już kilka tygodni temu sygnalizowały podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, które są spowodowane inflacją, a także skokowymi wzrostami cen paliw oraz energii elektrycznej. Podwyżka wchodzi w życie od jutra, a więc od 1 czerwca i obejmuje zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe.

Podwyżka średnio o 60 groszy

Bilety normalne, jednoprzejazdowe na linie zwykłe, pospieszne oraz nocne do tej pory kosztowały 4,2 zł w przypadku biletów telefonicznych, a także 4,6 zł w przypadku biletów papierowych. Bilety ulgowe kosztowały połowę z obu tych kwot, a więc 2,1 zł oraz 2,3 zł. Teraz za taki sam, normalny bilet trzeba będzie zapłacić 4,8 zł w przypadku biletu na telefon, a także 5,2 złotego jeśli chodzi o bilet papierowy.

Podwyżka obejmuje także ceny biletów godzinnych na telefon, które od 1 czerwca będą obowiązywały nie 60, a 75 minut. Do tej pory za bilet godzinny bez zniżek, który dotyczył linii dziennych i nocnych, należało zapłacić 4,4 zł, a po podwyżce cena będzie wynosić 5 złotych. W przypadku biletu obejmującego także linie pospieszne, cena wzrasta z 5,4 zł do 6 zł. Bilety ulgowe będą kosztować połowę każdej z wymienionych powyżej kwot.

Podwyżki także biletów dobowych oraz okresowych

Cena biletów dobowych obejmujących wyłącznie komunikację miejską w obrębie związku komunikacyjnego będzie teraz wynosić 20 złotych za bilet normalny, do tej pory cena ta wynosiła 16 złotych. W obrębie związku można także podróżować na bilecie kolejowo-komunalnym, który obejmuje podróże pociągami SKM oraz Polregio, a także podróże pojazdami jednego organizatora komunikacji miejskiej (ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia lub MZK Wejherowo). Do tej pory taki bilet kosztował 22 złote, natomiast po zmianach cena to 26 złotych.

Zmiany obejmują także bilety miesięczne komunalne. Do tej pory cena takich biletów wynosiła 132 złote, teraz będzie to 136 złotych.

Coś dla posiadaczy starych biletów

Związek komunikacyjny przygotował także specjalną ofertę dla osób, które posiadają jeszcze bilety jednorazowe w formie papierowej i które stracą ważność od 1 czerwca.

“Z myślą o pasażerach posiadających zapasy papierowych biletów metropolitalnych z cenami sprzed podwyżki, MZKZG przygotował dopłaty, które trafią do sieci punktów sprzedaży. Bilety dopłatowe są powiązane z poszczególnymi rodzajami biletów metropolitalnych. Oznacza to, że w celu wykorzystania posiadanego biletu z nieaktualną ceną, pasażer powinien skasować bilet podstawowy wraz z odpowiednim biletem dopłatowym. Nie jest możliwe zrealizowanie przejazdu na podstawie samego biletu dopłatowego, jak również samego biletu z nieaktualną ceną” – informuje MZKZG.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5