Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

O ekomobilności z ministrami Tchórzewskim i Kurtyką

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-05-17 16:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

O ekomobilności z ministrami Tchórzewskim i Kurtyką
fot. Martyn Janduła
1 i 2 czerwca odbędzie się II Okrągły Stół Energetyczny – konferencja, podczas której omówione zostaną najważniejsze zagadnienia polskiej energetyki, w tym dotyczące ekomobilności. Udział w niej wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Energii. Jest to druga edycja wydarzenia, organizowanego przez resort energii i Zespół Doradców Gospodarczych TOR.

Obrady Okrągłego Stołu, podobnie jak przed rokiem, otworzy minister energii Krzysztof Tchórzewski. Następnie w debatach wezmą udział m.in. wiceminister środowiska i pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Paweł Sałek, wiceministrowie energii Andrzej Piotrowski, Grzegorz Tobiszowski i Michał Kurtyka, a także prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Maciej Bando. Na konferencji pojawi się 200 osób – przedstawicieli administracji państwowej, koncernów energetycznych, naukowców i branżowych ekspertów.

Ciekawie zapowiada się drugi dzień konferencji, poświęcony w całości ekomobilności. Forum EkoTransportu otworzy Krzysztof Tchórzewski, minister energii, a wystąpienie wprowadzające będzie miał Michał Kurtyka, podsekretarz stanu w ministerstwie energii.

Uczestnicy pierwszej debaty o barierach i wyzwaniach związanych z ekotransportem w Polsce zajmą się tematyką planu rozwoju elektromobilności, jakości powietrza, współpracy administracji z biznesem, samorządami i nauką, a także alternatywnymi paliwami. Swój udział w dyskusji potwierdzili Michał Kurtyka, a także Kazimierz Kujda, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, a także wiceprezesi PGE Wojciech Kowalczyk i Paweł Śliwa.

Po przerwie przewidziano debatę, której uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie jak zaprojektować ekosystem elektromobilności w Polsce. Założenia programowe dyskusji to potencjał rynku elektromobilności w perspektywie 2025 i 2040 r., elektromobilność w polskim systemie energetycznym – bezpieczeństwo sieci, rozwój elektromobilności jako szansa dla rozwoju przemysłu, otoczenie finansowe – od pomysłu do etapu wdrożenia, budowa sprzyjającego otoczenia regulacyjnego i prawnego. W dyskusji udział wezmą m.in. Mateusz Kędzierski, dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii w Ministerstwie Energii, Tadeusz Wita, prezes zarządu Enspirion, Cezary Kaczmarczyk, członek zarządu Toyota Motor Poland.

Ostatnia debata poświęcona będzie przygotowaniu energetyki, przemysłu i nauki na strategię elektromobilności. Założenia programowe elektryczne pojazdy jako szansa dla nowych marek i rozwój innowacji, koordynacja w czasie – przemysł motoryzacyjny i infrastruktura energetyczna, bariery finansowe – ile będzie kosztował samochód elektryczny w Polsce, infrastruktura energetyczna – integracja pojazdów z siecią energetyczną , bariery technologiczne – akumulatory, szybkość ładowania, potencjał polskiej nauki dla branży elektromobilności. Swój udział Andrzej Kojro, prezes zarządu Enea Operator, Piotr Wroński, wiceprezes zarządu Medcom, a także Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Poprzednia, pierwsza edycja Okrągłego Stołu Energetycznego, wzbudziła ogromne zainteresowanie branży i przedstawicieli najważniejszych instytucji energetycznych. Spotkanie, odbywające się w Ministerstwie Energii, zebrało ponad 450 gości: przedstawicieli szeroko rozumianego sektora energetycznego. Paneliści zajęli się m.in. kwestiami oczekiwań Unii Europejskiej w zakresie polityki ochrony klimatu i tematem bezpieczeństwa energetycznego.

II Okrągły Stół Energetyczny odbędzie się w Sali pod Kopułą przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Energii i Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Liczba miejsc jest ograniczona i podlega akredytacji. Swój udział w wydarzeniu można zgłosić na stronie TOR Konferencje, klikając TUTAJ.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Cegielski rozwinie elektromobilność dzięki 40 mln zł z PFR

Prawo & Finanse

Cegielski rozwinie elektromobilność dzięki 40 mln zł z PFR

inf. prasowa 30 kwietnia 2017

Polska jest sto tysięcy autobusów za Chinami

Prawo & Finanse

Polska jest sto tysięcy autobusów za Chinami

Jakub Dybalski 30 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5