Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Nowy właściciel strategiczny dla drogowej spółki Siemensa – Yunex Traffic

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
18-01-2022
Ostatnia modyfikacja:
18-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Siemens Mobility

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Nowy właściciel strategiczny dla drogowej spółki Siemensa – Yunex Traffic
fot. Siemens
Firma Siemens Mobility podpisała umowę o sprzedaży 100 % udziałów w Yunex Traffic na rzecz Atlantia S.p.A. Cena zakupu wynosi 950 mln euro. Do końca września 2022 r. planowane jest zamknięcie transakcji sprzedaży, pod warunkiem uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Yunex Traffic jest liderem innowacyjnych i inteligentnych rozwiązań w zakresie infrastruktury i ruchu drogowego dla dróg i miast. Jako globalny lider w dziedzinie technologii i usług infrastruktury mobilności, Atlantia jest długoterminowym, strategicznie zorientowanym nowym właścicielem dla Yunex Traffic.

– Siemens jest w stanie rozwijać firmy z dużym powodzeniem i zwiększać ich wartość. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się znaleźć najlepszego właściciela dla Yunex Traffic w firmie Atlantia. Kompetencje Atlantii, długoterminowa orientacja i duże zaangażowanie we wzrost i innowacje leżą w najlepszym interesie wszystkich interesariuszy – powiedział Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG.

– Dzięki sprzedaży firmie Atlantia, Yunex Traffic staje się częścią wysoce dynamicznego ekosystemu ruchu drogowego, który zapewni czystsze powietrze i bardziej przyjazne dla mieszkańców miasta oraz bezpieczniejsze drogi. Yunex Traffic będzie doskonale przygotowany do aktywnego kształtowania rynku i przełamywania nowych granic w zarządzaniu ruchem z pomocą cyfryzacji i przełomowych technologii – powiedział Michael Peter, CEO Siemens Mobility.

– Jesteśmy zadowoleni, że Siemens, jedna z wiodących grup przemysłowych na poziomie europejskim i światowym, wybrała plan Atlantii jako najlepszą strategię dla przyszłego wzrostu Yunex Traffic. Chciałbym gorąco powitać w naszej Grupie Yunex Traffic, jej zespół i pracowników, z którymi będziemy kontynuować budowę nowej Atlantii – powiedział dyrektor generalny Atlantii, Carlo Bertazzo.

Dla Atlantii, Yunex Traffic jest idealnym uzupełnieniem jej międzynarodowego portfela infrastruktury i usług związanych z mobilnością. Atlantia koncentruje się na aktywach związanych z lotniskami, opłatami drogowymi, ruchem drogowym i technologią parkingową.

Nabyta spółka będzie zarządzana jako oddzielny podmiot. Yunex Traffic będzie nadal budować swoją pozycję globalnego lidera w dziedzinie adaptacyjnych systemów zarządzania ruchem oraz inteligentnych rozwiązań dla sieciowych systemów ruchu drogowego i systemów poboru opłat.

Strategia portfolio firmy będzie koncentrować się na automatyzacji i cyfryzacji, aby w nadchodzących latach dokładniej wykorzystać potencjał oferowany przez chmurę obliczeniową, 5G i sztuczną inteligencję. Dołączając do Atlantii, Yunex Traffic będzie mógł również uzyskać znaczące synergie przemysłowe i rozwojowe.

Yunex Traffic działa w ponad 25 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 3000 pracowników. Jej inteligentne rozwiązania w zakresie mobilności są wykorzystywane m.in.
w takich miastach jak Dubaj, Londyn, Berlin, Bogota i Miami. Firma jest jedynym dostawcą na świecie, który spełnia wszystkie główne regionalne standardy technologii ruchu drogowego w UE, Wielkiej Brytanii, Azji i obu Amerykach.

W Polsce Yunex Traffic realizuje projekty z obszaru ITS w największych polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz Tychach, na drogach ekspresowych w całej Polsce, w tym również w tunelach, sterując ruchem i zarządzając infrastrukturą techniczną.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5