Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Nowy tabor techniczny Tramwajów Warszawskich zdaje egzamin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-08-01 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy tabor techniczny Tramwajów Warszawskich zdaje egzamin
fot. Czytelnik
W ostatnich latach Tramwaje Warszawskie zakupiły sześć nowych wozów technicznych. – Zakup wagonów zmniejszył w znacznym stopniu awaryjność tramwajów technicznych użytkowanych do prac torowych i zdecydowanie ułatwia naprawę oraz konserwację infrastruktury torowej – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Spółka nie planuje na razie dalszej wymiany taboru, mimo że jego trzon wciąż stanowią wiekowe N-ki i tramwaje typu K.

W 2014 roku Tramwaje Warszawskie prowadziły przetarg na dostawę sześciu wagonów technicznych dwukierunkowych, a także dwóch przyczep. To zupełna nowość, jeżeli chodzi o tabor techniczny – dotąd w polskich miastach niemal wyłącznie stanowiły go stare, wycofane z ruchu wagony pasażerskie. Postępowanie wygrała firma ZPS Stargard.

Wszystkie nowe tramwaje zostały odebrane. Cztery wagony są użytkowane w Dziale Utrzymania Torów, gdzie mają służyć jako pojazdy spawalnicze i warsztaty do konserwacji zwrotnic i mechanizmów nastawczych. Dwa natomiast trafiły do Działu Napraw Torów jako wagony transportowe (będą ciągnęły przyczepy z materiałami torowymi) i pojazdy dla brygad spawalniczych. Jedna z zamówionych przyczep służy do transportu i rozsypywania tłucznia, rolą drugiej jest natomiast transport elementów wykorzystywanych do remontów i budowy torów tramwajowych (tj. szyny, podkłady). W zimie pojazdu będą mieć zamontowane pługi lemieszowe, dzięki czemu będą odśnieżać torowiska.

Spółka jest zadowolona z nowych pojazdów. – Tramwaje sprawują się dobrze i są w stałej eksploatacji. Najczęściej używane są w nocy podczas prac torowych. Zakup nowych wagonów zmniejszył w znacznym stopniu awaryjność tramwajów technicznych użytkowanych do prac torowych, zwiększyły się możliwości wykorzystania narzędzi i urządzeń niezbędnych przy wykonywaniu prac torowych. Zakup nowych tramwajów zdecydowanie ułatwia naprawę i konserwację infrastruktury torowej – wylicza zalety Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Tramwaje Warszawskie posiadają w sumie 32 wagony techniczne. Trzon taboru wciąż stanowią stare wagony typu N i K. Nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie. – W 2016 roku nie planuje się zakupu tramwajów technicznych – mówi Powałka.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Warszawskie z nowymi wozami technicznymi

Komunikacja

Tramwaje Warszawskie z nowymi wozami technicznymi

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2016

Toruń nie tylko ze Swingami, ale też z nowym wozem wieżowym

Komunikacja

Toruń nie tylko ze Swingami, ale też z nowym wozem wieżowym

Witold Urbanowicz 31 grudnia 2015

Tramwajowe zakupy w toku. Olsztyn dostał więcej środków

Komunikacja

Tramwajowe zakupy w toku. Olsztyn dostał więcej środków

Martyn Janduła 19 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5