Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowy Sącz. Zastępcza komunikacja kolejowa na czas remontu mostu

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Zygmunt

Data publikacji:
2017-12-30 09:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy Sącz. Zastępcza komunikacja kolejowa na czas remontu mostu
fot. Lichen99, lic. CC A-SA 3.0 Poland
Pod koniec października symboliczne wbicie łopaty rozpoczęło długo wyczekiwany proces budowy nowej przeprawy nad Dunajcem, która stanowi jeden z kluczowych punktów komunikacyjnych miasta. W związku z powstaniem nowoczesnego mostu i przebudową infrastruktury drogowej po obu stronach przeprawy (mają powstać dwa ronda oraz zmodernizowane skrzyżowanie) nastąpią poważne utrudnienia w ruchu drogowym. W zamian 2 stycznia rusza zastępcza komunikacja kolejowa.

Most nad Dunajcem zostanie całkowicie rozmontowany, dlatego jednym z głównych rozwiązań na ten czas ma być zastąpienie komunikacji autobusowej… komunikacją kolejową, tak by m.in. mieszkańcy osiedla Helena mieli zapewniony dojazd do centrum miasta, wykorzystując do tego przebiegającą przez dwie części Nowego Sącza linie kolejową oraz szynobus.

Szynobus

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg, by wyłonić głównego przewoźnika, który byłby odpowiedzialny za zapewnienie tego typu transportu na czas remontu. Do konkursu stanęły Przewozy Regionalne oraz SKPL Cargo. Zwyciężyła oferta złożona przez Przewozy Regionalne, które zrealizują kolejową komunikację zastępczą w oparciu o przygotowany przed sądeckie przedsiębiorstwo rozkład jazdy. „Zgodnie z zamieszczonymi przez zamawiającego warunkami, usługa miałaby być realizowana na odcinku Nowy Sącz Gł. - Nowy Sącz Miasto - Nowy Sącz Chełmiec w okresie od 2 stycznia do 31 grudnia 2018 r.” – wyjaśnia Sylwia Penc, rzecznik prasowy PR Oddział Małopolski.

Szynobus będzie wykonywać 15 kursów dziennie, średnio co godzinę, by zapewnić w miarę płynny i komfortowy dostęp do przeprawy, dostosowując częstotliwość przejazdów do kursów autobusowych linii 33 oraz 34, które nadjeżdżają od strony Podegrodzia. Jednorazowo z tego typu pojazdu będzie mogło skorzystać około 100 pasażerów.

Pociągi skomunikowane

"Planowane jest skomunikowanie niektórych przejazdów pociągów z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej MPK"- zaznacza Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK. Wszelkie decyzje odnoszące się do kwestii uruchomienia komunikacji kolejowej oraz skoordynowania jej z transportem autobusowym leżą w gestii UM Nowy Sącz oraz MPK.

Prace remontowe mają zostać zakończone pod koniec grudnia przyszłego roku. Do tego czasu pasażerowie komunikacji publicznej będą musieli liczyć się z wieloma zmianami w ruchu drogowym i licznymi utrudnieniami. Tak ważna dla miasta inwestycja ma kosztować około 90 mln zł. Ponad 77 mln to dotacje z funduszy unijnych (Program Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: 26 węzłów przesiadkowych przy SKM

Przestrzeń

Szczecin: 26 węzłów przesiadkowych przy SKM

Redakcja 14 grudnia 2017

ŁKA: Staliśmy się środkiem komunikacji miejskiej

Komunikacja

ŁKA: Staliśmy się środkiem komunikacji miejskiej

Kasper Fiszer 09 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5