Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Nowy Sącz kupuje elektryki z systemem ładowania

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-26 14:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy Sącz kupuje elektryki z systemem ładowania
fot. JD
MPK w Nowym Sączu ogłosił przetarg na zakup dwóch autobusów elektrycznych o długości 12 m z systemem wolnego i szybkiego ładowania. Wartość całego projektu to blisko 5,3 mln zł netto.

Przedmiotem przetargu jest dostawa dwóch autobusów elektrycznych o długości 11,5-12,5 m wraz z systemem ładowania. Pojemność pojazdu określono na 70 osób, w tym 29 na miejscach siedzących (z kierowcą). Sześć miejsc ma być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Dopuszczalne są drzwi w układzie 2-2-2 lub 1-2-2. Pojazdy będą posiadały elektroniczny system informacji pasażerskiej, monitoring, klimatyzację oraz min. 60% okien przesuwnych. Pojazd ma być kompatybilny z nowosądeckim ITS-em.

Energia elektryczna ma być magazynowana w akumulatorach trakcyjnych litowo-jonowych, superkondesatorach lub innych urządzeniach o minimalnej pojemności 100 kWh. Zasięg określono na 100 km bez doładowywania baterii, natomiast trwałość urządzeń do magazynowania energii określono na min. 12 000 cykli pełnego ładowania (nie krócej niż osiem lat). Baterie muszą zachować pojemność na poziomie min. 80% przez cały okres gwarancji. Przewidziano ładowanie za pomocą wtyczki (plug-in) dla wolnego ładowania oraz pantografu do szybkiego ładowania – dopuszczane są pantografy odwrócone (opuszczane z masztu ładującego) bądź umieszczane na dachu pojazdu.

Przedmiot zamówienia obejmuje także dostawę systemu wolnego ładowania zajezdniowego dla autobusów komunikacji miejskiejh. Czas ładowania określono na 4h. Przewidziano także dostawę i montaż systemu szybkiego ładowania dla autobusów komunikacji miejskiej na mieście o minimalnej mocy ładowania 300 kW.

Termin składania ofert mija 2 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawę co najmniej jednego fabrycznie nowego autobusu o napędzie elektrycznym. O wyborze zadecydują cena (80%) oraz ocena techniczna (20%). Wartość zamówienia projektu jest na 5,27 mln zł netto. Na realizację przeznaczono 230 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Park&Ride i nowe autobusy dla mieszkańców Sądecczyzny

Przestrzeń

Park&Ride i nowe autobusy dla mieszkańców Sądecczyzny

Redakcja 21 stycznia 2018

Nowy Sącz. Zastępcza komunikacja kolejowa na czas remontu mostu

Komunikacja

Nowy Sącz. Zastępcza komunikacja kolejowa na czas remontu mostu

Magdalena Zygmunt 30 grudnia 2017

Nowy Sącz wybiera MAN-y

Komunikacja

Nowy Sącz wybiera MAN-y

Witold Urbanowicz 21 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5