Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowy dworzec Puławy Miasto już otwarty

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-12-20 15:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowy dworzec Puławy Miasto już otwarty
fot. PKP SA
Pasażerowie mogą już korzystać z przebudowanego dworca Puławy Miasto. W wyniku prac wyburzono dotychczasową część dworcową, zastępując ją nowym obiektem o zupełnie innym i odmiennym stylu architektonicznym.

Wczoraj (19 grudnia) PKP SA udostępnił pasażerom zmodernizowany i mocno przebudowany dworzec Puławy Miasto. W wyniku inwestycji zmienił się układ funkcjonalno-użytkowy, a także walory i rozwiązania architektoniczne. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


fot. PKP SA

Prace ruszyły w kwietniu tego roku. Realizowała je Korporacja Budowlana „Darco” Dariusz Żak z Radomia, a koszt wyniósł ok. 2,7 mln zł. Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa i środków własnych PKP SA.

Zakres prac obejmował rozbiórkę części dworcowej, pochodzącej z 1959 r., budowę nowego budynku dworca oraz przebudowę budynku mieszkalnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem obszarów terenu wokół obiektu. Zamiast dotychczasowego dwukondygnacyjnego obiektu pasażerom udostępniono jednopoziomowy obiekt. Kolejarze przebudowę motywowali wyeksploatowaniem budynku oraz tym, że nie oferuje on odpowiedniego komfortu dla podróżnych.


fot. PKP PLK

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2015

Jaki dworzec w Puławach? PKP po rozmowach z miastem nadal chce burzyć

Przestrzeń

Jaki dworzec w Puławach? PKP po rozmowach z miastem nadal chce burzyć

Witold Urbanowicz 29 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5