Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej

Dalej Wstecz
Autor:

art. sponsorowany

Data publikacji:
2022-01-27 12:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
fot. SULTOF
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Nowoczesne rozwiązania myjniowe dla pojazdów komunikacji publicznej
Wysokie wymagania stawiane pojazdom komunikacji w zakresie czystości powodują, że Właściciele taboru szukają szybkich i nowoczesnych rozwiązań służących do mycia.

Firma SULTOF sp. z o.o. jest producentem wielu modeli specjalistycznych myjni zaprojektowanych do mycia zróżnicowanego taboru autobusowego i tramwajowego, czy szerzej - szynowego.
Nasze myjnie pracują w ponad 50 przedsiębiorstwach komunikacyjnych w całej Polsce,
co czyni nas liderem w tym segmencie rynku.

Warto postawić na jakość produktu i serwis

Dlaczego tak wielu Właścicieli flot obsługujących komunikację publiczną stawia na współpracę z nami?
Odpowiedź jest prosta – decyduje o tym szeroka oferta dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta, nowoczesność, trwałość i niezawodność naszych produktów,
a także profesjonalna obsługa posprzedażowa świadczona w ramach firmowej sieci serwisowej.

Czyste autobusy i tramwaje wymagają myjni szytych na miarę

Dobór urządzeń jest uzależniony przede wszystkim od wymaganej przepustowości oraz posiadanej infrastruktury, ale w praktyce ważne są również: wcześniejsze doświadczenia
z eksploatacji starszego modelu myjni, przyzwyczajenia kierowców oraz oczywiście budżet.
Bywa, że dostępna infrastruktura, ze względu na wymiary, nie pozwala na instalację standardowych modeli myjni. W takich sytuacjach jesteśmy w stanie „uszyć myjnię na miarę” zmieniając jej gabaryty, konstrukcję i dostosowując oprogramowanie.
W przypadku oprogramowania, może chodzić np. o nietypowe lub nowe pojazdy we flocie klienta, konieczność omijania określonych stref podczas mycia itp. Również sterowanie myjni w zakresie monitoringu i diagnostyki pracy, wizualizacji procesów i komunikatów – może być dostosowane do wymagań użytkownika.

W zgodzie ze środowiskiem

SULTOF dużą wagę przywiązuje również do ekologii. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy pakiet rozwiązań pod wspólną nazwą EKO-TECH, służących oszczędności wody i energii,
a także ograniczeniu zużycia środków chemicznych.
Wszystkie typy myjni SULTOF współpracują z urządzeniem do recyklingu wody Bioclean, pozwalającym na powtórne wykorzystanie do 90% wody zużywanej na myjni.
Urządzenia elektryczne myjni mogą być zasilane bezpośrednio z instalacji fotowoltaicznych, co pozwala na znaczące obniżenia kosztów eksploatacyjnych.
SULTOF jest również dostawcą szerokiej gamy biodegradowalnych produktów chemicznych używanych do mycia i pielęgnacji. Produkty te sprzedawane są pod własną marką.

Myjnie autobusowe


Podstawowa oferta myjni autobusowych SULTOF zawiera myjnię automatyczną TYTAN służącą do dokładnego mycia stacjonarnego oraz myjnię EXPRES do szybkiego mycia przejazdowego.
Należy zaznaczyć, że myjnia portalowa SULTOF TYTAN może być konfigurowana jako pojedynczy portal, a także w wersji Tandem – dwa portale na jednym torze lub
Trident – trzy portale na jednym torze. Liczba portali wpływa oczywiście na czas
mycia – przy trzech poniżej 2 minut na umycie autobusu przegubowego.
Z kolei, dla mniejszych flot lub w miejscach gdzie wymiary hali nie pozwalają na montaż długiego torowiska do mycia w trybie stacjonarnym, interesującym rozwiązaniem wydaje się TYTAN STOP&GO, gdzie przód i tył myte są podczas chwilowego zatrzymania autobusu, a boki przejazdowo.
Taka elastyczność rozwiązań sprzętowych pozwalam nam zaproponować optymalne rozwiązanie dla każdego klienta.
Mamy na swoim koncie również tak szczególne realizacje jak produkcja myjni i jej instalacja dostosowane do dyrektywy ATEX dla stref niebezpiecznych, występujące
w przypadku autobusów napędzanych gazem CNG.

Myjnie tramwajowe

SULTOF proponuje trzy modele myjni służące do mycia zróżnicowanego taboru szynowego:
Myjnia przejazdowa SULTOF – THOR przeznaczona do szybkiego mycia przejazdowego, gdzie myty pojazd przejeżdża przez zestaw modułów wykonujących poszczególne fazy mycia.
Myjnia pół-portalowa SULTOF – PROTEUS przeznaczona do dokładnego mycia stacjonarnego, gdzie moduły myjące poruszają się obustronnie wzdłuż stojącego pojazdu.
Myjnia portalowa SULTOF – AmTrak, która może być stosowana wszędzie tam, gdzie nie występuje sieć trakcyjna, np. do mycia szynobusów i wagonów metra.
Podczas mycia portal porusza się wzdłuż stojącego pojazdu.

W zależności od potrzeb, myjnie te mogą być łączone w ramach jednej instalacji, a także modyfikowane, w celu lepszego dostosowania do specyficznych potrzeb. Możliwe jest mycie stacjonarne, pół-stacjonarne oraz przejazdowe.

Opcjonalnie, w przypadku wszystkich wyżej opisanych modeli myjni, na wyjeździe może być zamontowana suszarka w postaci zespołu dmuchaw zrzucających wodę z pudła przejeżdżającego pojazdu.

Wszystkie myjnie współpracują również z systemami automatycznej identyfikacji pojazdów co umożliwia automatyczny wybór programu mycia.

Wszystkie myjnie produkowane przez SULTOF wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dzięki temu, urządzenie może być użytkowane znacznie dłużej, co zmniejsza jej obciążenie dla środowiska.

Instalacja myjni jest uwieńczeniem długiego procesu inwestycyjnego obejmującego projekt, wszystkie niezbędne zgody oraz prace budowlane. Jako jedni z nielicznych na rynku, przygotowujemy szczegółowy wsad technologiczny dla projektantów oraz monitorujemy i kontrolujemy zgodność z wytycznymi na etapie wykonawczym.

SULTOF Sp. z o.o. to firma z 30-letnim doświadczeniem. Sukces rynkowy zawdzięczamy wysiłkowi włożonemu w stworzenie ponadprzeciętnych produktów
i staraniom, aby zapewnić klientom najwyższy poziom obsługi.
Tak duża liczba instalacji w przedsiębiorstwach komunikacyjnych w całej Polsce potwierdza, że nasza praca jest doceniana.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk: Stare Miasto. Ogarna zyska nowe oblicze

Przestrzeń

Gdańsk: Stare Miasto. Ogarna zyska nowe oblicze

Redakcja 27 stycznia 2022

Warszawa: W marcu ruszy budowa torowiska na Kasprzaka

Przestrzeń

Warszawa: W marcu ruszy budowa torowiska na Kasprzaka

Witold Urbanowicz 27 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5