Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowoczesne przystanki WKD znacznie później

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-06 09:30
Tagi:
, WKD
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowoczesne przystanki WKD znacznie później
wiz. Konrad Basan, Paweł Dadok, Maria Roj
Projekt przebudowy przystanków WKD nabiera opóźnienia – negocjacje ze zwycięzcami konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej peronów zakończyły się fiaskiem. – Spółka WKD nie rezygnuje z realizacji przedsięwzięcia związanego z modernizacją elementów małej architektury przystankowej WKD i jej najbliższego otoczenia. Niebawem zostaną podjęte działania związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

W kwietniu 2016 r. WKD rozstrzygnęła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektów małej architektury oraz elementów informacji wizualnej dla peronów WKD. Zwyciężyła praca złożona przez zespół autorski w składzie Konrad Basan, Paweł Dadok i Maria Roj. Sąd konkursowy zalecił zaprojektowanie dodatkowych elementów chroniących przed wiatrem, podpierających dach wiat i odprowadzających wodę. Jury zaleciło też rozwinięcie proponowanego systemu informacji wizualnej o schematy czy drogowskazy oraz ponowne przeanalizowanie zastosowanej kolorystyki.

Nagrodą dla zwycięzcy było m.in. zaproszenie do negocjacji w sprawie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej. WKD zapowiadała, że realizacja projektów na rozpocznie się w 2017 r. i potrwa do 2023 r. Rocznie założono przebudowę 5-6 przystanków.

Realizacja projektu, wbrew pierwotnym zapowiedziom, jeszcze nie rozpoczęła się. – Postępowanie w sprawie zamówienia, które po rozstrzygnięciu konkursu i ogłoszeniu wyników przeszło do etapu negocjacji szczegółowych warunków umowy, zostało zakończone – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. Stronom nie udało się uzgodnić stanowisk dotyczących postanowień przyszłej umowy w zakresie warunków realizacji zamówienia.

– Spółka WKD nie rezygnuje z realizacji przedsięwzięcia związanego z modernizacją elementów małej architektury przystankowej WKD i jej najbliższego otoczenia. Niebawem zostaną podjęte działania związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej dotyczącej sporządzenia projektu architektonicznego obiektów małej architektury oraz elementów informacji wizualnej dla peronów WKD, które będą realizowane na podstawie dostępnych i uzgodnionych procedur przewidzianych w Prawie Zamówień Publicznych – zapowiada Kulesza. Jak dodaje, wdrożenie przedsięwzięcia na podstawie uzgodnień i otrzymanych uzgodnień jest zakładane „do początku 2022 r.” – w ramach 5-letniego okresu trwałości projektu zrealizowanego przy udziale współfinansowania ze środków szwajcarskich.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rok 2018 w WKD: Bez większych remontów i utrudnień

Przestrzeń

Rok 2018 w WKD: Bez większych remontów i utrudnień

Witold Urbanowicz 09 lutego 2018

WKD uczy pasażerów co jest stacją, a co przystankiem

Przestrzeń

WKD uczy pasażerów co jest stacją, a co przystankiem

Witold Urbanowicz 29 listopada 2017

WKD: Będzie drugi tor do Grodziska?

Komunikacja

WKD: Będzie drugi tor do Grodziska?

Kasper Fiszer 08 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5