Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowe-stare nazwy stacji metra na Bródnie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
31-08-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Warszawa / inf. własne WU

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Nowe-stare nazwy stacji metra na Bródnie
mat. UM Warszawawizualizacja stacji C21 Bródno
Budowane stacje metra na odcinku wschodnim-północnym II linii metra nie zmienią nazw. Rada Warszawy zatwierdziła na ostatniej sesji nazwy Zacisze, Kondratowicza i Bródno, które dotychczas były używane jako robocze.

Przyjęte nazwy to Zacisze dla stacji C19 pod ul. Figara, w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, Kondratowicza dla stacji C20 przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno dla stacji C21 przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej.

Rada Warszawy przyjęła nazwy, których dotąd używano jako robocze. Były one rekomendowane przez komisję nazewnictwa, projekt wniesiono bez poprawek. Stało się tak pomimo rekomendacji Rady Dzielnicy, która dla stacji Kondratowicza proponowała mało zgrabną językowo nazwę Targówek Ratusz.

Prace na budowie tego odcinka II linii metra trwają. Wykonawca, konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, na zrealizowanie inwestycji wartej 1,398 mln zł ma czas do września 2021 roku. Wykonawca wystąpił jednak o wydłużenie terminu realizacji o 10 miesięcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5