Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Nowe produkty GMV zaprezentowane na IT Trans ’22

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-05-23 14:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe produkty GMV zaprezentowane na IT Trans ’22
fot. GMVUrządzenie RMDT
W dniach 10-12 maja w Karlsruhe odbyły się międzynarodowe targi IT TRANS. To jedno z największych w Europie wydarzeń związanych z sektorem transportowym, które co roku skupia główne jednostki publiczne, operatorów i dostawców rozwiązań IT dla sektora transportu. Podczas trzech dni targów zainteresowanie budziły nowoczesne rozwiązania GMV, wspierające EcoDriving w komunikacji publicznej, ITS Suite - Zintegrowany System Zarządzania Flotą (FMS) i Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (PIS). Firma zaprezentowała też premierowo kasownik pokładowy drugiej generacji TV100, umożliwiający wnoszenie opłat za pomocą zbliżeniowych kart transportowych, kodów QR i kart płatniczych EMV – fizycznych lub wirtualnych na smartfonach.

Udział w międzynarodowych wydarzeniach branżowych to świetna okazja na poznanie nowości rynkowych, rozwoju technologicznego i dyskusję o przyszłości branży. Wzajemne inspiracje i wymiana doświadczeń to dla administracji duża szansa na rozwój rodzimych projektów a dla wystawców możliwość wyjścia ze sprzedażą na obce dotąd rynki. Takie właśnie nastawienie, doświadczenie i chęć ciągłego rozwoju uczyniły GMV wiodącym dostawcą Inteligentnych Systemów Zarządzania Transportem (ITMS) oraz Systemów Informacji Pasażerskiej (PIS), z których aktualnie korzysta ponad 400 organizatorów i operatorów transportu ze 100 miast w krajach takich jak: USA, Australia, Izrael, Portugalia, Hiszpania, Malezja, Maroko, Szwecja czy Chile. W Polsce z Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) GMV korzystają użytkownicy komunikacji miejskiej w Warszawie, Szczecinie, Bydgoszczy, Toruniu, Nowym Sączu, Gdyni i w Gdańsku.

Zarządzanie flotą

Prezentowany w Karlsruhe system ITS Suite przeznaczony jest do zarządzania flotą w transporcie publicznym. Powstał od podstaw, na bazie wieloletnich doświadczeń, w odpowiedzi na potrzebę przekazania w czasie rzeczywistym rzetelnych informacji dyspozytorom i podróżnym. Przy projektowaniu ITS Suite wykorzystano najnowsze technologie i trendy w wytwarzaniu zaawansowanego oprogramowania. Ten system może być wykorzystany w ramach wdrożeń opartych na informatycznej infrastrukturze lokalnej bądź w chmurze. To ważny element budowania lojalności klientów i obniżania kosztów przez operatorów.
W transporcie kolejowym znacznie pomaga implementacja systemu SAE-R®, który służy do planowania usług zgodnie z dostępnymi zasobami, ciągłego monitorowania floty, zarządzania w czasie rzeczywistym, przekazywania informacji pasażerom (w pociągu i na stacjach) oraz wykorzystanie gromadzonych danych w celach statystycznych. Korzystają z niego między innymi hiszpański, krajowy przewoźnik RENFE.
Firma GMV wyróżniła się na targach również pokazami na żywo narzędzia GMV Planner, służącego do zintegrowanego zarządzania planowaniem i realizacją zadań w ramach usług transportowych.

Pokładowy monitoring video

Na IT TRANS spotkać można przedstawicieli świadczących bardzo zróżnicowane usługi dla transportu, m.in. monitoringu video. Wartym uwagi jest tu nowoczesny komputer przemysłowy RMDT w formie tabletu, który łączy funkcję interfejsu dla prowadzącego pojazd, komputera pokładowego SIP oraz wideorejestratora. Umożliwia rejestrację obrazu i strumieniowanie go w czasie rzeczywistym do dyspozytorni.

Nowoczesne podejście do płatności za przejazd

Urządzenie RMDT można dostosowywać do indywidualnych potrzeb operatorów. Przykładowo w połączeniu z urządzeniem DTD-100 tworzy ono pokładową bileterkę, umożliwiającą sprzedaż biletów przez kierowcę z opcją płatności EMV. W połączeniu z nowym kasownikiem TV100 urządzenia te tworzą pełne rozwiązanie automatycznego poboru opłat w pojazdach komunikacji. Dużym ułatwieniem jest fakt, że obecność pasażera w pojeździe może być rejestrowana tylko poprzez zbliżenie karty płatniczej lub telefonu z funkcją NFC. Odbywa się to przy zastosowaniu bezpiecznych mechanizmów tokenizacji numeru karty, dzięki czemu nie jest wymagany bilet papierowy. Na zakończenie okresu rozliczeniowego system dokonuje optymalizacji i oblicza najkorzystniejszą dla podróżującego taryfę biletową w zależności od tego, jakimi środkami transportu poruszał się i w jakim czasie.

- Targi IT Trans w tym roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Na stoisku GMV rozmawialiśmy z przedstawicielami organizatorów i przewoźników transportowych z calej Europy, w tym również z Polski. Za nami wiele ciekawych spotkań i wymiana doświadczeń z klientami, partnerami oraz konkurencją. Dla GMV takie okazje do dialogu są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na wysłuchanie opinii odbiorców oraz wyjście na przeciw ich potrzebom - podsumowuje Rafał Krzysiak, Head of ITS Business Development Poland w GMV.

Sporym zainteresowaniem na targach cieszyło się również oprogramowanie EcoDriving. Jest to software do komputerów pokładowych i centralnych, pozwalający na monitorowanie jakości jazdy kierowcy w czasie rzeczywistym.

Wszystkie opisywane produkty GMV są już dostępne do użytku dla organizatorów i operatorów transportu publicznego w Polsce.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
GMV to nie tylko informacja pasażerska, ale też Galileo

Mobilność

GMV to nie tylko informacja pasażerska, ale też Galileo

Redakcja 10 stycznia 2017

GMV zmodernizuje transport publiczny na Cyprze

Komunikacja

GMV zmodernizuje transport publiczny na Cyprze

jd/inf. pras. 19 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5