Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowe pojazdy szynowo-drogowe w Tramwajach Warszawskich

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Fire Max

Podziel się ze znajomymi:

W toku udzielonego przez Tramwaje Warszawskie zamówienia firma Fire-Max zrealizowała dostawę trzech sztuk pojazdów szynowo-drogowych do manewrowania wagonami tramwajowymi.

Specjalne pojazdy Zagro serii E-Maxi służą do holowania tramwajów i wózków tramwajowych na terenie Zakładu Naprawy Tramwajów T3, Zakładu Realizacji Przewozów „Wola” R1 oraz „Praga” R2.

Pojazdy posiadają napęd elektryczny, a ich sterowanie odbywa się zdalnie-radiowo, zarówno w trybie drogowym jak i szynowym. Napęd jest realizowany przez gumowe koła napędowe poruszające się zarówno po drogach utwardzonych, jak i torach. Dzięki skrętnym kołom napędowym istnieje możliwość swobodnego przemieszczania się pojazdów w miejscach o ograniczonej przestrzeni, wjazdu na tor pod dowolnym kątem oraz obrotu w miejscu.

Prowadzenie w torze zapewniają automatycznie opuszczane i podnoszone koła szynowe o odpowiednim profilu. Pojazdy zostały wyposażone w sprzęgi Alberta do przetaczania tramwajów z płynną regulacją wysokości sprzęgania, a także specjalny osprzęt do chwytania i przetaczania różnych typów wózków tramwajowych eksploatowanych przez Tramwaje Warszawskie. Dodatkowe wyposażenie stanowią m.in. zderzaki gumowe oraz wyciągarki linowe, umożliwiające wypychanie i przyciąganie wózków tramwajowych. Dzięki specjalnej konstrukcji pojazdy mogą także wjeżdżać pod podniesione wagony tramwajowe.

Nie są to pierwsze pojazdy serii E-Maxi na rynku tramwajowym w Polsce. Fire-Max dostarczył już podobne m.in. do Krakowa, Gdańska, Olsztyna i Łodzi.


fot. Fire Max
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5