Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowe pociągi metra od Siemens Mobility w Bangkoku

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
12-04-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Siemens Mobility

Podziel się ze znajomymi:

Firma Siemens Mobility wraz z tureckim producentem taboru kolejowego – Bozankaya dostarczyła pierwsze siedem pociągów metra dla operatora BTS Skytrain w stolicy Tajlandii. Pociągi rozpoczęły już kursowanie na „zielonej linii” w Bangkoku. Docelowo spółka otrzyma 22 czteroczłonowe pociągi wraz z 16-letnim serwisem.

W ramach zamówienia Siemens Mobility dostarcza wózki, systemy jezdne i hamulcowe i realizuje usługi związane z zarządzaniem projektem, pracami inżynieryjnymi oraz procedurami zdawczymi pociągów. Pojazdy powstają w zakładach Bozankaya w Ankarze.

– To pierwszy system transportu publicznego w stolicy Tajlandii, do którego Siemens Mobility dostarczył system napowietrzny wraz z pełnym serwisem, gwarantującym dostępność pociągów na poziomie ponad 99%. Razem z nowymi składami przepustowość „zielonej linii” zwiększy się do ponad jednego miliona pasażerów dziennie, przy niezmienionym optymalnym komforcie pasażerów – wyjaśnia Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

Operator „zielonej linii” w Bangkoku zlecił spółce Siemens Mobility dostarczenie 22 pociągów w maju 2016 r. Zamówienie zostało złożone w ramach projektu zagospodarowania istniejących linii oraz nowo budowanych połączeń.

Pierwszy nowy odcinek został otwarty w grudniu 2018 r. i połączył dużą aglomerację Samut Prakan, położoną około 25 km na południe od Bangkoku ze stolicą państwa. Nowy odcinek linii zaczyna się na obecnej stacji końcowej Bearing, ma około 13 kilometrów długości, a na jej trasie znajduje się dziewięć stacji. Linia biegnie wzdłuż drogi Sukhumvit, najdłuższej ulicy Bangkoku, przekracza kanał Samrong I kończy się na stacji Soi Thesaban Bang Pu.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5