Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Nowe nazwy przystanków w Aglomeracji Poznańskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-20 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe nazwy przystanków w Aglomeracji Poznańskiej
fot. Jakub Rösler
Niektóre przystanki w Poznaniu, a także całej Aglomeracji Poznańskiej zmieniły swoje nazwy od 1 września tego roku. W głównej mierze jest to związane z chęcią ujednolicenia nazewnictwa w obrębie przystanków kolejowych znajdujących się na trasach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Ma to ułatwić i usprawnić integrację PKM z systemem ZTM. Zmiany dotknęły też przystanków na terenie samego Poznania.

Dębiec, na Dębiec PKM, Garbary, na Garbary PKM, takie wyliczenia można by ciągnąć i ciągnąć, ale najważniejsza informacja jest taka, że Aglomeracja Poznańska czyni kolejne kroki ku integracji miejskiego systemu transportu publicznego z systemem metropolitalnym. Już od prawie 3 tygodni na terenie stolicy Wielkopolski funkcjonują nowe nazwy przystanków autobusowych. Najwięcej zmian objęło te przystanki, które znajdują się przy przystankach kolejowych, gdzie zatrzymują się składy Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

W związku z PKM swoje nazwy zmieniły także przystanki znajdujące się chociażby w Czerwonaku, Murowanej Goślinie, Puszczykowie czy Rokietnicy. Ma to jeszcze bardziej uprościć skojarzenia użytkowników z możliwością łatwej przesiadki z autobusów miejskich i podmiejskich na pociągi kolei metropolitalnej. Zmiany objęły także kilka przystanków w samym Poznaniu, które nie leżą w pobliżu PKM. Jest tak np. z przystankami znajdującymi się na poznańskim Strzeszynie. Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.

Jak podkreśla ZTM, wszystkie zmiany były konsultowane z radami osiedli, a także władzami gmin wchodzących w skład aglomeracji poznańskiej. Wszystkie zmiany nazewnictwa powinny zostać przeprowadzone w terminie do 3 miesięcy od 20 sierpnia tego roku. W tym czasie w przestrzeni publicznej mogą funkcjonować obie nazwy, stara i nowa

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKS+ się rozwija

Komunikacja

PKS+ się rozwija

Jakub Rösler 20 września 2021

We Wrocławiu nie ma rozmów o powrocie do wspólnego biletu

Komunikacja

We Wrocławiu nie ma rozmów o powrocie do wspólnego biletu

Jakub Rösler 23 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5