Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowe nawierzchnie przejazdów i przejść przez tory tramwajowe w Gdańsku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-03-2022
Ostatnia modyfikacja:
28-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Nowe nawierzchnie przejazdów i przejść przez tory tramwajowe w Gdańsku
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Na 2022 rok zaplanowano rozpoczęcie remontów przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez torowiska oraz przejazdów drogowo torowych. Poprawi się standard i bezpieczeństwo na przejazdach i przejściach przez torowiska, a także komfort tak podróżujących komunikacją miejską jak i pieszych, rowerzystów i kierowców.

Naprawa przejazdów i przejść przez torowiska polegać będzie na wymianie istniejącej nawierzchni na nową – bitumiczną bądź z płyt gumowych. Rodzaj nawierzchni dostosowany będzie do charakteru danego przejazdu i przejścia.

Na przejazdach drogowo torowych zastosowana zostanie nawierzchnia bitumiczna. Sprawdzi się ona w lokalizacjach, gdzie występuje duże natężenie ruchu pojazdów – jest trwalsza i łatwiejsza w bieżącym utrzymaniu, np. uzupełniania ewentualnych ubytków, frezowaniu nawierzchni i ułożeniu nowej warstwy. Z kolei w miejscach, które nie są obciążone ruchem samochodowym, czyli na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych ułożone zostaną płyty gumowe. Ze względu na swoje właściwości antypoślizgowe podniosą bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez tory. Niezależnie od zastosowanej nawierzchni przejazdy i przejścia przez torowisko będą po wykonanych naprawach bezpieczne dla ruchu i komfortowe w użytkowaniu, znikną powstałe w czasie długoletniej eksploatacji nierówności.

19 lokalizacji przeznaczonych do naprawy

– Wyboru miejsc, gdzie zostaną przeprowadzone naprawy, dokonano we współpracy ze spółką Gdańskie Autobusy i Tramwaje na podstawie inwentaryzacji przejść i przejazdów z października ubiegłego roku – wyjaśnia Anna Bobrowska, zastępca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni ds. infrastruktury i remontów. – Kryterium, jakim kierowano się przy typowaniu konkretnych lokalizacji, był przede wszystkim ich stan techniczny. W przypadku przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych wzięto również pod uwagę natężenie ruchu pieszych i rowerzystów, a także miejsca zlokalizowane w sąsiedztwie ważniejszych obiektów użyteczności publicznej czy obiektów handlowych – dodaje Anna Bobrowska.

Naprawy nawierzchni w rejonie przejazdów drogowo-torowych oraz przejść dla pieszych przez torowiska przeprowadzone zostaną w 19 lokalizacjach Gdańska. Ich pełną listę można znaleźć w tym miejscu.

Rozpoczęcie prac jeszcze w 2022 roku

Jeszcze w marcu Gdański Zarząd Dróg i Zieleni ogłosi postępowanie przetargowe na przygotowanie dokumentacji projektowej napraw dla każdej z 19 wymienionych lokalizacji. Po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu niezbędnych uzgodnień i opinii oraz decyzji administracyjnych jeszcze w tym roku spółka planuje rozpocząć realizację robót z terminem ich wykonania do końca II kwartału 2023 roku.

Niezależnie od zaplanowanych przez GZDiZ robót spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje wykonuje prace naprawcze oraz konserwację infrastruktury tramwajowej w ramach bieżącego utrzymania. Służby GAiT prowadzą codzienne przeglądy torowisk i sieci trakcyjnej. Naprawy realizowane są według bieżących potrzeb.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Redakcja/inf. pras. 07 grudnia 2022

Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę

Komunikacja

Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę

Jakub Rösler 12 maja 2022

Pozostałe z wątku:

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Redakcja/inf. pras. 07 grudnia 2022

Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę

Komunikacja

Wrocław. Tramwaje wracają na Leśnicę

Jakub Rösler 12 maja 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5