Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowe eLki w Otwocku i Józefowie

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
29-04-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Nowe eLki w Otwocku i Józefowie
fot. ZTM
Wraz z początkiem maja na ulice Otwocka i Józefowa wyjadą autobusy nowych linii lokalnych. Umowa będzie obowiązywać do końca 2025 r.

W kwietniu Zarząd Transportu Miejskiego podpisał z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim umowę na uruchomienie i obsługę linii lokalnych na terenie gmin Józefów, Karczew, Otwock i Wiązowna.

Nowe trasy

Od 1 maja zostaną uruchomione dwie nowe linie lokalne L50 i L51 oraz przywrócone będzie kursowanie autobusów linii L22: Wiązowna/URZĄD GMINY/ – Lubelska – wschodnia jezdnia boczna trasy S17 – Wólka Mlądzka – wschodnia jezdnia boczna trasy S17 – S. Żeromskiego – Otwock S. Żeromskiego – J. Filipowicza – M. Andriollego – Powstańców Warszawy – Orla – Otwock /ORLA/ (powrót: Orla – M. Andriollego)

Jednocześnie trasa linii 722 zostanie skrócona do pętli OS. RADIÓWEK. Pozostały odcinek będą obsługiwały autobusy linii L22 kursujące z większą częstotliwością.

Autobusy linii L22 będą kursowały co 30 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 60 minut w międzyszczycie, co 90 minut w soboty i co 120 minut w dni świąteczne.

Linia L50 to wspólne przedsięwzięcie samorządów Wiązowny i Józefowa. Trasa autobusu będzie prowadziła z Kącka przez Duchów i Emów do stacji kolejowej w Józefowie i w wybranych kursach dalej do ulicy Nadwiślańskiej i autobusu 702.

L50: KĄCK – Majowa – Malownicza – Duchnów Wspólna – Boryszew Żurawia – Stefanówka Żurawia – Wiązowna Boryszewska – Lubelska – Emów Wiązowska – rondo Łączności – Wiązowska – Józefów Wiązowska – rondo M. Andriollego – marsz. J. Piłsudskiego – kard. S. Wyszyńskiego – PKP JÓZEFÓW; w wybranych kursach: KĄCK – …- Józefów /PKP JÓZEFÓW/ – kard. S. Wyszyńskiego – 3 Maja – Graniczna – Nadwiślańska – kard. S. Wyszyńskiego – /PKP JÓZEFÓW/

Autobusy będą podjeżdżały na przystanki w dni powszednie co 30 minut w szczycie (kursy wydłużone co 60 minut w szczycie) w dni powszednie, co 60 minut w międzyszczycie oraz co w soboty i co 90 minut w soboty i dni świąteczne.

„Elka” otwocko-karczewska dowiezie mieszkańców Karczewa i odleglejszych rejonów Otwocka do stacji kolejowej i przystanków, gdzie można się przesiąść do autobusów linii 702 i L20.

L51: Otwock /WARSZTATOWA/ – J. I. Kraszewskiego – Karczew kard. S. Wyszyńskiego – Świderska – Warszawska – A. Mickiewicza – Otwock – Karczewska – Hoża – M. Andriollego – Powstańców Warszawy – Orla – Otwock /ORLA/; powrót: Otwock /ORLA/ – Orla – Świderska – M. Andriollego – … – Otwock /WARSZTATOWA/.

Dla linii L51 będzie obowiązywała częstotliwość: w dni powszednie co 30 minut w szczycie w dni powszednie, 60 minut w międzyszczycie i soboty oraz 90 minut w dni świąteczne.

PKS Grodzisk Mazowiecki będzie także obsługiwał linię L20 z Otwocka do Rzakty.

Stare zasady

Autobusami linii L będzie można podróżować na podstawie biletów ZTM od dobowego wzwyż oraz biletów emitowanych przez operatora. Honorowane są wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych, zgodnie z zasadami obowiązującymi w lokalnym transporcie zbiorowym nadzorowanym przez ZTM. Lokalne samorządy wydają karty mieszkańców, dzięki którym mogą oni autobusami linii L na terenie gminy jeździć bezpłatnie.

Do obsługi linii zostanie przygotowanych 12 autobusów, w tym dziewięć mogących zabrać co najmniej 80 pasażerów i trzy dla ok. 40 pasażerów. Będą to niskopodłogowe lub niskowejściowe (z obniżoną podłogą i brakiem stopni przy co najmniej jednych drzwiach) wozy wyprodukowane nie wcześniej niż w 2015 r. Zostaną pomalowane na niebiesko.

Umowa będzie obowiązywała do końca lipca 2025 r. i autobusy przejadą w tym czasie prawie 2,7 mln wozokilometrów.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

ZTM Warszawa ogłasza przetarg na linie lokalne w 19 gminach

Przestrzeń

Warszawa: „Elki” wracają na trasy

Komunikacja

Warszawa: „Elki” wracają na trasy

Redakcja 25 czerwca 2020

Wracają L47 i L48 w Sulejówku

Komunikacja

Wracają L47 i L48 w Sulejówku

Redakcja 19 czerwca 2020

ZTM Warszawa: Nie dwa przetargi, a jeden większy na linie lokalne

Komunikacja

Zobacz również:

ZTM Warszawa ogłasza przetarg na linie lokalne w 19 gminach

Przestrzeń

Warszawa: „Elki” wracają na trasy

Komunikacja

Warszawa: „Elki” wracają na trasy

Redakcja 25 czerwca 2020

Wracają L47 i L48 w Sulejówku

Komunikacja

Wracają L47 i L48 w Sulejówku

Redakcja 19 czerwca 2020

ZTM Warszawa: Nie dwa przetargi, a jeden większy na linie lokalne

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5