Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Nowe autobusy w Bydgoszczy

Dalej Wstecz
Autor:

inf. prasowa

Data publikacji:
2018-02-26 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe autobusy w Bydgoszczy
Fot. MZK Bydgoszcz
Nowe autobusy w Bydgoszczy
Nowe autobusy w Bydgoszczy
Nowe autobusy w Bydgoszczy
W poniedziałek (26 lutego) na ulice Bydgoszczy wyjechały nowe autobusy zamówione w ubiegłym roku. W sumie flota komunalnej spółki MZK wzbogaci się o 10 Mercedesów Conecto. Pojazdy zgodnie z przyjętym przez miasto planem transportowym są wyposażone w klimatyzację, rozkładane rampy ułatwiające podróże osobom niepełnosprawnym oraz bezprzewodowy internet – informuje MZK.

Jak informuje urząd miasta, przełomem w komforcie podróżowania miejskimi autobusami było przyjęcie przez miasto w 2013 roku Planu zrównoważonego rozwoju transportu publicznego. Zgodnie z jego zapisami nowy tabor musi być nie tylko niskopodłogowy, ale również klimatyzowany. W oparciu o takie standardy zamawiane są również tramwaje.

Obecnie trwa realizacja kolejnej dostawy nowoczesnego taboru autobusowego. Dostawa obejmuje 10 szt. autobusów przegubowych marki Mercedes (pisaliśmy o niej tutaj). Pięć sztuk jest już odebranych i pojawią się na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez MZK. Kolejne pięć sztuk będzie podlegało procedurom odbiorowym w ostatnim tygodniu lutego. Na linie autobusowe wyjadą w pierwszych dniach marca br. Autobusy będą rozdzielone na poszczególne linie (52, 61, 64, 65, 68, 71, 79, 83, 89) w taki sposób, aby mogła z nich korzystać jak największa liczba mieszkańców Bydgoszczy.

Autobusy zostały dostarczone w ramach kontraktu zawartego jeszcze w 2017r. z firmą EvoBus będącą przedstawicielem Mercedesa w Polsce. Wartość kontraktu wyniosła 14,3 mln zł.

Zamówione autobusy spełniają najwyższe standardy ekologiczne – norma emisji spalin Euro 6, co pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w mieście. Zastąpią wyeksploatowane ponad dziesięcioletnie pojazdy wysokopodłogowe charakteryzujące się wyższą emisją – znacznie mniej restrykcyjna norma Euro 3 – przypomina magistrat.

Zgodnie z przyjętymi wysokimi standardami obsługi pasażerów, wszystkie zamówione pojazdy wyposażone są w czytelną informację pasażerską i system zapowiedzi, cyfrowy monitoring, dostęp do internetu poprzez Wi-Fi oraz klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Zadbano również o estetyczną aranżację wnętrza pojazdów. Autobusy są wyposażone w porty USB do ładowania urządzeń mobilnych – telefonów, tabletów, itp. Ponadto w celu poprawy warunków przewozu dzieci w wózkach, na wysokości trzecich drzwi autobusu dodatkowo usytuowane i oznakowane zostało specjalne miejsce na drugi wózek dziecięcy.

Autobusy posiadają również wyposażenie ułatwiające korzystanie z transportu publicznego osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (rampy i mocowania dla wózków inwalidzkich, duża liczba miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi), niewidomym (zapowiedzi głosowe), niedowidzącym (tablice informacyjne o dużej jaskrawości oraz dodatkowe z numerem linii z powiększonymi napisami, żółte poręcze ułatwiające orientację wewnątrz pojazdu).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Będzie więcej przegubowych Mercedesów

Komunikacja

Bydgoszcz: Będzie więcej przegubowych Mercedesów

Witold Urbanowicz 07 sierpnia 2017

Bydgoszcz: Starcie Mercedesa i Solarisa o 10 przegubowców

Komunikacja

Bydgoszcz: Starcie Mercedesa i Solarisa o 10 przegubowców

Witold Urbanowicz 18 lipca 2017

Bydgoszcz chce kupić 10 przegubowych autobusów

Komunikacja

Bydgoszcz chce kupić 10 przegubowych autobusów

Martyn Janduła 09 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5