Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nowe autobusy na unijne fundusze. Złocieniecki PKS modernizuje tabor

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-12-20 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowe autobusy na unijne fundusze. Złocieniecki PKS modernizuje tabor
fot. PKS Złocieniec
PKS w Złocieńcu stworzy zintegrowany i niskoemisyjny system publicznej komunikacji miejskiej. W tym celu zakupione zostaną m.in. nowoczesne i wygodne autobusy. Projekt zostanie dofinansowany z regionalnego programu operacyjnego.

PKS w Złocieńcu zaplanował zakup 16 nowoczesnych pojazdów. To 9 autobusów na 40 miejsc oraz 7 busów na 21 osób. Nabytek ma zaspokoić potrzeby komunikacji publicznej działającej na obszarze 13 gmin. Umożliwi to z kolei uruchomienie zintegrowanego systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego i podmiejskiego, a przede wszystkim pozwoli na utworzenie 14 nowych linii autobusowych.

W środę (20 grudnia) została podpisana umowa na dofinansowanie w ramach regionalnego programu operacyjnego. – W ostatnim czasie przeznaczamy ogromne wsparcie na zmiany komunikacyjno-transportowe. Na Pomorzu Zachodnim powstaną nowe węzły przesiadkowe, wybudowane będą ścieżki rowerowe, jak i zakupiony zostanie nowoczesny tabor pojazdów. Złocieniec jest właśnie tym miejscem w regionie, który z unijnej pomocy skorzysta. To z pewnością jeszcze częściej zachęci mieszkańców do korzystania z usług złocienieckiego przewoźnika – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Realizacja zadania kosztować będzie ponad 7,7 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniesie prawie 5,4 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć najpóźniej w marcu 2019 roku, choć może to nastąpić już w 2018 roku. – Wymienimy aż 70 procent naszego taboru. Ułatwi to mieszkańcom codzienne dotarcie do szkół, miejsc zatrudnienia czy administracji publicznej, a także wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego – mówił prezes PKS Złocieniec Mirosław Stołowski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. ZTM szuka przewoźnika z autobusami na gaz

Prawo & Finanse

Warszawa. ZTM szuka przewoźnika z autobusami na gaz

Jakub Dybalski 20 grudnia 2017

Łódź: Tramwaj na al. Rydza-Śmigłego idzie do przebudowy

Przestrzeń

Łódź: Tramwaj na al. Rydza-Śmigłego idzie do przebudowy

Witold Urbanowicz 20 grudnia 2017

Rachwalski: Komunikacja autobusowa potrzebuje gospodarza

Komunikacja

Rachwalski: Komunikacja autobusowa potrzebuje gospodarza

Kasper Fiszer 20 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5