Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowa Sól zbuduje zajezdnię autobusową

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-23 17:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa Sól zbuduje zajezdnię autobusową
mat. Nowa Sól
Nowa Sól, oprócz przetargu na nowe autobusy, prowadzi postępowanie na budowę zajezdni autobusowej. Obiekt ma zostać ukończony w kwietniu 2018 r. To podwaliny pod stworzenie własnej komunikacji miejskiej.

Nowa Sól prowadzi przetarg na budowę zajezdni autobusowej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Obiekt ma powstać w południowo-zachodniej części miasta Nowa Sól bezpośrednio przy nowo wybudowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 315 przebiegającej przez miasto na kierunku wschód – zachód.

Zakres zamówienia obejmuje wzniesienie dwukondygnacyjnego budynku administracyjno-biurowego oraz stacji obsługi autobusów, składającej się jednokondygnacyjnej części hali napraw i myjni autobusowej oraz dwukondygnacyjnej części, w której zlokalizowano głównie pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne przeznaczone dla załogi. Ponadto powstać ma stacja paliw, a także układ drogowy z dwoma zjazdami z drogi wojewódzkiej i niezadaszonymi miejscami postojowymi.

Termin składania ofert 10 marca. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji i rękojmi (30%), doświadczenie kierownika budowy (5%) oraz doświadczenie kierownika robót branży drogowej (5%). Zamówienie ma zostać wykonane do 30 kwietnia 2018 r.

W oddzielnych postępowaniach Nowa Sól kupuje 23 autobusy klasy midi oraz cztery pojazdy klasy maxi. Nowa Sól, zamieszkiwana przez ok. 40 tys. osób, organizuje komunikację miejską i podmiejską składającą się z dziewięciu linii. W chwili obecnej obsługuje ją firma Warbus. Umowa, zawarta 1 grudnia 2014 r., obejmuje okres trzech lat – do końca 2017 r. Niedawno miasto wybrało PKS Gorzów Wielkopolski na przewoźnika, który będzie świadczył usługi związane z obsługą kolejnych linii w terminie od 1 stycznia 2017 r. do końca czerwca 2018 r., kiedy mają już dotrzeć nowe autobusy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowa Sól: Starcie Solarisa i Ursusa w klasie maxi

Komunikacja

Nowa Sól: Starcie Solarisa i Ursusa w klasie maxi

Witold Urbanowicz 17 lutego 2017

Nowa Sól: Jeden chętny na dostawy 23 autobusów

Komunikacja

Nowa Sól: Jeden chętny na dostawy 23 autobusów

Witold Urbanowicz 15 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5